Tajny agent w Traffic Club

09.08.2010

Już w najbliższą sobotę (14 sierpnia) w warszawskiej kluboksięgarni Traffic Club odbędzie się prezentacja książki Pepeteli Tajny agent Jaime Bunda (Wydawnictwo Claroscuro). Wydarzenie to będzie jednym z punktów programu Spotkania z Angolą. Początek imprezy o godzinie 16.

W czerwcu nakładem wydawnictwa Claroscuro ukazała się powieść angolskiego pisarza ukrywającego się pod pseudonimem Pepetela. Tajny agent Jaime Bunda to zabawny, pełen absurdalnego humoru kryminał o perypetiach początkującego detektywa z Luandy, ale też dokument o współczesnej Angoli. Na uwagę zasługuje z pewnością także sylwetka samego autora książki, który należy do najważniejszych przedstawicieli literatury portugalskojęzycznej. Świadczy o tym wyróżnienie m.in. Nagrodą Camoesa, której jednym z laureatów był Jose Saramago.

O książce, a także o najbliższych planach wydawnictwa Claroscuro opowie jego prezes, Agnieszka Kowalik-Urbaez. Fragmenty powieści przeczyta aktor Teatru Narodowego w Warszawie, Grzegorz Kwiecień.

W programie Spotkania z Angolą znajdą się również:

– pokaz slajdów z Angoli,

– spotkanie z o. Henrykiem Ślusarczykiem, który spędził na misji w tym kraju kilkanaście lat, oraz z Dorotą Łajło – podróżnikiem i fotografem,

– warsztaty „angolskiego tanga”, czyli kizomby, prowadzone przez instruktorów ze szkoły Montuno Aye,

– pokaz filmu fabularnego Miasto Pustki.

Wstęp bezpłatny.

 

Tajny agent Jaime Bunda już w księgarniach 

Pepetela, Tajny agent Jaime Bunda - fragment 

Nieprzewidywalny Jaime Bunda, czyli uważaj, bo prawda cię oszuka - recenzja

W młodości byłem wielkim fanem kryminałów - wywiad z Pepetelą

Zawsze wolałam efektownych bohaterów - wywiad z Zofią Stanisławską (tłumaczką Pepeteli)