Wydawnictwo W.A.B. poleca drugą po Minervie Clark na tropie część przygód trzynastoletniej, nietuzinkowej dziewczyny, która uwielbia rozwiązywać rebusy, mieszka z dwoma braćmi w ogromnym domu przypominającym meksykańską restaurację i ma talent detektywistyczny. Powieść Karen Karbo Minerva Clark schodzi na psy ukaże się 27 maja 2009 r. w serii z kotem. Patronat medialny nad nią objął serwis Zbrodnia w Bibliotece.
Książek z kotem nie odkłada się na potem - wywiadzik z Natalią Sikorą, redaktorką serii z kotem
Karen Karboprzeł. Katarzyna Rudzka
premiera 27 maja 2009 r.
Obiekt westchnień Minervy wyjechał łowić ryby, starszy brat zapisał ją na nudny jak flaki z olejem kurs podstaw elektroniki, a najlepszy kumpel stracił głowę dla Amandy Pandy. Wakacje zapowiadają się nudno… Na szczęście Minerva odbiera telefon ze zleceniem! Rozkapryszona, bogata Chelsea de Guzman prosi ją o pomoc w odnalezieniu cennego przedmiotu. Chelsea sprzedała nieznajomej kobiecie swój pierścionek, nieświadoma tego, że jej tata zamienił czerwone szkiełko na bardzo cenny czerwony diament. Aby odnaleźć tajemniczą kobietę, która musiała wiedzieć o wartości pierścionka, Minerva zanurzy ręce w lotniskowym śmietniku, pokona niechęć przed gołębiami, a przy tym otrze się o niebezpieczeństwo i uwikła w komiczne sytuacje.
Karen Karbo, Minerva Clark schodzi na psy - fragment
Detektywka z aparatem na zębach - recenzja
Wspaniałe postaci. Humorystyczna narracja Minervy. Fantastyczne książki o relacjach między nastolatkami, dopełnione tajemnicą i przygodą.
TeenReads.com

Karen Karbo (ur. 1956) – amerykańska autorka wielokrotnie nagradzanych powieści dla dorosłych, stale współpracująca z takimi czasopismami, jak: „Elle”, „Psychology Today”, „Vogue”. Mieszka z mężem i dziećmi w Portland. Cykl powieści o niezwykle bystrej i ekscentrycznej bohaterce przebojem zdobył amerykański rynek. Minerva Clark schodzi na psy to drugi tom tej uwielbianej przez nastolatki serii. Pierwszy, Minerva Clark na tropie, ukazał się nakładem Wydawnictwa W.A.B. w 2008 roku. W przygotowaniu następne.
Tak jak Minerva, lubiłam pakować się w klopoty - wywiad