#
#

"Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć"

autor: Dror A. Mishani
tytuł oryginału: Haish sheratza ladaat hakol
czyta: Andrzej Ferenc
przekład: Anna Halbersztat

Biblioteka Akustyczna

Człowiek, który chciał wszystko wiedzieć

autor: Dror A. Mishani tytuł oryginału: Haish sheratza ladaat hakol czyta: Andrzej Ferenc przekład: Anna Halbersztat

Tajemnicze morderstwo, traumy zgwałconych kobiet i podejrzany policjant, którego nikt nie potrafi zidentyfikować. Przed Awim Awrahamem jego pierwsze śledztwo w sprawie o zabójstwo!

W swym mieszkaniu zostaje znaleziona martwa Lea Yeager. Przybyły na miejsce komisarz Awi Awraham rozpoznaje w niej ofiarę gwałtu sprzed dwóch lat. Sprawca nie przyznał się do winy, ale został skazany, a jego rodzina groziła poszkodowanej kobiecie. Czy to właściwy trop do znalezienia zabójcy Lei? A może kobietę zamordował syn, który udaje, że nie utrzymywał z matką żadnych kontaktów? Kim jest tajemniczy policjant, który pojawił się w domu ofiary tuż przed zbrodnią?

Dror Mishani wirtuozersko zaplata intrygę, której ważny element stanowią sceny z życia prywatnego komisarza. W tle dochodzenia rozgrywają się też perypetie pewnej rodziny. Niektórzy jej członkowie wzbudzają swym zachowaniem poważne podejrzenia.


DROR A. MISHANI (ur. 1975) – izraelski pisarz i tłumacz. Laureat prestiżowej szwedzkiej nagrody im. Martina Becka. Autor cyklu kryminalnego z komisarzem Awim Awrahamem. Serię zainaugurowała w 2011 roku powieść Chłopiec, który zaginął (W.A.B. 2013).Biblioteka Akustyczna