#

Nowa nagroda literacka – za Kryminalny Debiut Roku – pod patronatem Zbrodni w Bibliotece

​Debiutujący w literaturze kryminalnej będą mieli szansę na wyjątkowe wyróżnienie. Ruszył na nabór do Nagrody Literackiej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021. Autor wyróżnionej powieści otrzyma 25 tysięcy złotych i pamiątkową statuetkę.

Debiutujący w literaturze kryminalnej będą mieli szansę na wyjątkowe wyróżnienie. Ruszył na nabór do Nagrody Literackiej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021. Autor wyróżnionej powieści otrzyma 25 tysięcy złotych i pamiątkową statuetkę.

Zgłoszenia przyjmowane są do 16 maja 2022, a wręczanie Nagrody odbędzie się w listopadzie w Toruniu. Wydarzenie odbędzie się pod patronatem portalu Zbrodnia w Bibliotece.

To pierwsza w Polsce nagroda literacka honorująca twórców debiutujących w literaturze gatunkowej. Jej przyznanie poprzedzi szereg wydarzeń promujących twórczość krajowych “kryminalistów”. Będą to spotkania autorskie, warsztaty literackie, panele dyskusyjne.

Nagroda ma charakter ogólnopolski i cykliczny – zostanie przyznana również w następnych latach. Jej fundatorem jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Czteroosobowe jury wybierze zwycięską powieść spośród książek nadesłanych przez wydawnictwa. Zgodnie z Regulaminem wydawnictwo może zgłosić nie więcej niż 5 powieści. Ma na to czas od 1 lutego do 16 maja 2022 r.

Lista zgłoszonych książek zostanie opublikowana na stronie internetowej Książnicy Kopernikańskiej: www.ksiaznica.torun.pl
Tytuły nominowanych powieści poznamy najpóźniej do 9 listopada 2022 r. Spośród nich jury wybierze książkę, która zostanie uhonorowana Nagrodę Literacką Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021.
Wręczenie nagrody odbędzie się 26 listopada 2022r. w Toruniu.

Regulamin Nagrody za Kryminalny Debiut Roku 2021 (plik .pdf)
Organizatorzy: Książnica Kopernikańska w Toruniu we współpracy z Fundacją Kult Kultury. Partner: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Patroni: Legimi.pl, Booklips.pl, Pocisk. Magazyn Literacko-Kryminalny, Zbrodnia w Bibliotece, Maszyna do Pisania, Kultura w Zasięgu, Radio Gra, Tylko Toruń.