#

Spotkanie z Robertem Małeckim

​Już w czwartek, 5 maja odbędzie się spotkanie z Robertem Małeckim. Autor bestsellerowych powieści kryminalnych będzie kolejnym gościem festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze, któremu patronujemy.

Pisarz spotka się z czytelnikami w siedzibie Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8 w Toruniu. Początek o godz. 18. Wstęp jest bezpłatny.


Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/312840344299968 - dołączcie koniecznie i przychodźcie :)

Robert Małecki - z wykształcenia politolog i filozof. Ukończył Akademię Bydgoską (obecnie Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Przez wiele lat pracował jako dziennikarz i redaktor "Nowości", a potem jako kierownik redakcji tego dziennika w Grudziądzu, byłem dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia. Od kilku lat utrzymuje się z pisania. Z doskonałym skutkiem: jest laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły.

Zadebiutował w 2016 r. Serca czytelników podbił serią kryminalną o komisarzu Bernardzie Grossie ("Skaza", "Wada", "Zadra") oraz drugą, o dziennikarzu Marku Benerze ("Najgorsze dopiero nadejdzie", "Porzuć swój strach", "Koszmary zasną ostatnie"). Obecnie zaliczany jest do ścisłej czołówki polskich pisarzy kryminalnych. Podczas spotkania w Książnicy Kopernikańskiej zaprezentuje swoją najnowszą powieść - thriller kryminalny "Wstyd"

Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze to festiwal, który - dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego - realizują: Książnica Kopernikańska w Toruniu oraz Fundacja Kult Kultury.

W ramach Gwiazdozbioru odbywają się spotkania autorskie z czołowymi polskimi pisarzami "kryminalnymi", warsztaty pisarskie, panele dyskusyjne oraz spotkania z ekspertami (technik kryminalistyki, lekarz sądowy, prokurator).

Festiwal zwieńczy gala, podczas której zostanie wręczona Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2021.

Terminy pozostałych spotkań w ramach Gwiazdozbioru Kryminalnego Kujawy i Pomorze:

  • 26 maja: Katarzyna Puzyńska - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 9 czerwca: Ryszard Ćwirlej - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 15 września: Maciej Siembieda - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 20 października: Marta Matyszczak - Książnica Kopernikańska, Słowackiego 8
  • 26 listopada: Wojciech Chmielarz - Teatr Muzyczny, Żeglarska 8

Wszystkie spotkania o godz. 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

Partnerzy: Maszyna do Pisania, Księgarnia Kafka i Spółka, Mercure Hotel Toruń-Centrum, Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu
Patroni: Legimi, Magazyn Dobre Książki, Booklips, Zupełnie Inna Opowieść, Zbrodnia w Bibliotece, Kultura w Zasięgu - Kujawy i Pomorze, Radio GRA, Tylko Toruń, Poza Toruń

Więcej o festiwalu TUTAJ.