#
#

Graham Masterton

Gość Wydawnictwa Albatros

GRAHAM MASTERTON W WARSZAWIE 29 września – 1 października 2016 r.

W dniach 28 września - 1 października 2016 roku Graham Masterton odwiedził Warszawę. Celem wizyty brytyjskiego pisarza była promocja powieści pt. Siostry krwi, która jest piątym tomem cyklu opowiadającego o nieustraszonej detektyw irlandzkiej policji, Katie Maguire. Książka trafiła do księgarń 28 września.

Graham Masterton, słynący przede wszystkim z horrorów, cieszy się ogromną sławą na całym świecie, a jego powieści mają miliony wiernych czytelników. Łącznie wydał ponad sto tytułów z gatunku horroru, powieści historycznej i thrillera, a niektóre z książek przez długi czas utrzymywały się na listach bestsellerów. Początkowo pisał poradniki seksuologiczne, jednym z nich była Magia seksu, która na całym świecie sprzedała się w liczbie przeszło 3 milionów egzemplarzy. Zadebiutował jako autor horrorów w 1976 roku książką Manitou. Powieśćbardzo szybko stała się światowym bestsellerem. Na jej podstawie nakręcono film o tym samym tytule, który do dziś cieszy się uznaniem wśród fanów gatunku. tytule. Od tamtej pory Graham Masterton wydał ponad 40 horrorów, uhonorowanychnagrodami:

  • Special Edgar przyznawana przez Mystery Writers of America za Kostnicę (Charnel House)
  • Srebrny Medalem od West Cost Review of Books za Zwierciadło piekieł (Mirror)
  • Prix Julia Verlanger (jako jedyny pisarz nie francuski) za Wizerunek zła (Family portrait), będący współczesną wersją Portretu Doriana Graya Oscara Wilde’a


Z Agatonem Kozińskim z Polska The Times


Podczas swojej dwudniowej warszawskiej wizyty Masterton udzielił kilku wywiadów, w tym m.in. dla Radia Zet Chilli, telewizji VOX Music TV oraz dziennika „Polska The Times”.