Graham Masterton
Gość Wydawnictwa Albatros
GRAHAM MASTERTON W WARSZAWIE 29 września – 1 października 2016 r.
W dniach 28 września - 1 października 2016 roku Graham Masterton odwiedził Warszawę. Celem wizyty brytyjskiego pisarza była promocja powieści pt. Siostry krwi, która jest piątym tomem cyklu opowiadającego o nieustraszonej detektyw irlandzkiej policji, Katie Maguire. Książka trafiła do księgarń 28 września.Graham Masterton, słynący przede wszystkim z horrorów, cieszy się ogromną sławą na całym świecie, a jego powieści mają miliony wiernych czytelników. Łącznie wydał ponad sto tytułów z gatunku horroru, powieści historycznej i thrillera, a niektóre z książek przez długi czas utrzymywały się na listach bestsellerów. Początkowo pisał poradniki seksuologiczne, jednym z nich była Magia seksu, która na całym świecie sprzedała się w liczbie przeszło 3 milionów egzemplarzy. Zadebiutował jako autor horrorów w 1976 roku książką Manitou. Powieśćbardzo szybko stała się światowym bestsellerem. Na jej podstawie nakręcono film o tym samym tytule, który do dziś cieszy się uznaniem wśród fanów gatunku. tytule. Od tamtej pory Graham Masterton wydał ponad 40 horrorów, uhonorowanychnagrodami:
- Special Edgar przyznawana przez Mystery Writers of America za Kostnicę (Charnel House)
- Srebrny Medalem od West Cost Review of Books za Zwierciadło piekieł (Mirror)
- Prix Julia Verlanger (jako jedyny pisarz nie francuski) za Wizerunek zła (Family portrait), będący współczesną wersją Portretu Doriana Graya Oscara Wilde’a
Z Agatonem Kozińskim z Polska The Times
Podczas swojej dwudniowej warszawskiej wizyty Masterton udzielił kilku wywiadów, w tym m.in. dla Radia Zet Chilli, telewizji VOX Music TV oraz dziennika „Polska The Times”.
Z Dawidem Muszyńskim z Vox Music TV
W piątek około południa autor Sióstr krwi odwiedził ruiny dawnego szpitala psychiatrycznego w Otwocku, gdzie udzielił wywiadu dla Dzień Dobry TVN. Z Grahamem Mastertonem rozmawiała reporterka DDTVN, Ula Chincz. Znany pod nazwą „Zofiówka” Zakład dla Nerwowo i Psychicznie Chorych założono w 1908 roku. W czasie II wojny światowej w „Zofiówce” została przeprowadzona akcja T4, która polegała na zabijaniu ludzi chorych psychicznie. W jej wyniku w sierpniu 1942 roku w Otwocku życie straciło 110 osób. W końcu lat 50. odkryto około 100 ciał w zbiorowej mogile obok ogrodzenia. Od 1956 roku mieściło się w budynkach „Zofiówki” sanatorium przeciwgruźlicze, ale w 1985 szpital przywrócono do pierwotnej postaci. Opuszczono go w 1998 roku. Budowla ma niepowtarzalny i, biorąc pod uwagę jej historię, mrożący krew w żyłach klimat. W tej chwili pozostałości zakładu przy ul. Kochanowskiego 10/16 przyciągają przede wszystkim amatorów gier militarnych. Nic dziwnego, bo położone na uboczu zaniedbane ruiny „Zofiówki” przypominają strefę działań wojennych. Jednak wielbiciele paintballu i ASG to nie jedyni „nawiedzający” teren byłego szpitala. „Zofiówkę” co jakiś czas odwiedzają ekipy badaczy zjawisk paranormalnych, szukające dowodów potwierdzających doniesienia o rzekomej aktywności duchów.
Z Ulą Chincz z Dzień Dobry TVN
O godzinie 18 w Empiku Junior przy ul. Marszałkowskiej 116/122 odbyło się spotkanie Grahama Mastertona z fanami. W spotkaniu uczestniczyło ponad 200 osób. Każda z nich miała okazję spotkać się twarzą w twarz z wielkim mistrzem grozy, poprosić go o autograf i pamiątkowe zdjęcie.
Spotkanie z czytelnikami - Empik Junior
Horror House II ul. Nowy Świat 52
Na troje szczęśliwców, pełnoletnich uczestników spotkania, będących najzagorzalszymi fanami mistrza grozy, czekała dodatkowa atrakcja – wyprawa do upiornych piwnic Horror House II z samym Grahamem Mastertonem.
Wydawnictwo Albatros