#
#

15.02.2017

JUŻ MNIE NIE OSZUKASZ (FOOL ME ONCE) Harlan Coben


NAJNOWSZA POWIEŚĆ MISTRZA THRILLERA KSIĄŻKA, KTÓRA KAŻE CI ZASTANOWIĆ NAD TYM, W CO MOŻESZ WIERZYĆ I KOMU POWINIENEŚ UFAĆ…


Maya Stern, była oficer sił specjalnych, niedawno powróciła do domu z misji w Iraku. Pewnego dnia zamontowana w jej domu ukryta kamera, mająca śledzić zachowanie opiekunki dwuletniej Lily, ukochanej córeczki Mai, nagrywa filmik z udziałem bawiącej się dziewczynki i jej ojca. Wszystko byłoby w jak najlepszym porządku, gdyby nie fakt, że Joe został brutalnie zamordowany dwa tygodnie wcześniej. Wytrącona z równowagi kobieta zastanawia się nad tym, co przed chwilą zobaczyła. Czy może uwierzyć w to, co widziała? Ale to przecież by oznaczało, że Joe żyje. Czy to w ogóle możliwe? Była przecież naocznym świadkiem jego zabójstwa, a po wszystkim zorganizowała mu pogrzeb. Aby znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania, Maya musi uporać się z mrocznymi tajemnicami własnej przeszłości. Gdy tego dokona, będzie zmuszona stawić czoła nieprawdopodobnej i niekoniecznie przyjemnej prawdzie o swoim mężu… i o sobie.

Harlan Coben od dawna jest mistrzem imponujących zwrotów akcji. W Już mnie nie oszukasz sprawia, że pod czytelnikami uginają się nogi. Najnowsza powieść autora Bez skrupułów urasta do rangi najwybitniejszego thrillera w jego dorobku literackim.
Providence Journal


Zakończenie Już mnie nie oszukasz to jeden z najlepszych i najbardziej nieoczekiwanych finałów w dorobku Cobena!
„Suspense Magazine”Harlan Coben (ur. 4 stycznia 1962 w Newark w stanie New Jersey) – amerykański pisarz, autor powieści kryminalnych. W jego powieściach często pojawiają się nierozwiązane bądź niedokończone sprawy z przeszłości (takie jak morderstwa, tragiczne wypadki, etc.) oraz wielokrotne zwroty akcji. W książkach Cobena fabuła toczy się na obszarze stanów Nowy Jork i New Jersey.
Coben urodził się w żydowskiej rodzinie w Newark, tu wychowywał się i uczęszczał do szkoły w Livingston, w stanie New Jersey. Podczas nauki w Amherst College należał do bractwa Psi Upsilon. W tym samym czasie członkiem bractwa był również Dan Brown, autor Kodu Leonarda da Vinci. Obaj autorzy są dobrymi przyjaciółmi do dnia dzisiejszego. Po uzyskaniu dyplomu z przedmiotu kierunkowego politologii pracował w branży turystycznej w firmie należącej do jego dziadka.
Obecnie mieszka w New Jersey, wraz z żoną Anne Armstrong-Coben (lekarzem pediatrą) i czwórką dzieci.
Coben był na ostatnim roku w college'u, kiedy uświadomił sobie, że chce pisać. Jako jedyny współczesny autor otrzymał trzy najbardziej prestiżowe nagrody literackie przyznawane w kategorii powieści kryminalnej, w tym najważniejszą – Edgar Poe Award.


Cykle
Myron Bolitar
1995 Bez skrupułów (Deal Breaker)
1996 Krótka piłka (Drop Shot)
1996 Bez śladu (Fade Away)
1997 Błękitna krew (Back Spin)
1998 Jeden fałszywy ruch (One False Move)
1999 Ostatni szczegół (The Final Detail)
2000 Najczarniejszy strach (Darkest Fear)
2006 Obiecaj mi (Promise Me)
2009 Zaginiona (Long Lost)
2011 Wszyscy mamy tajemnice (Live Wire)
2016 Home


Mickey Bolitar
2011 Schronienie (Shelter)
2012 Kilka sekund od śmierci[1] (Seconds Away)
2014 Odnaleziony (Found)[2]


Pozostałe powieści
1990 Mistyfikacja (Play Dead)
1991 Klinika śmierci (Miracle Cure)
2001 Nie mów nikomu (Tell No One)
2002 Bez pożegnania (Gone For Good)
2003 Jedyna szansa (No Second Chance)
2004 Tylko jedno spojrzenie (Just One Look)
2005 Niewinny (The Innocent)
2007 W głębi lasu (The Woods)
2008 Zachowaj spokój (Hold Tight)
2010 Na gorącym uczynku (Caught)
2012 Zostań przy mnie (Stay Close)
2013 Sześć lat później[3] (Six Years)
2014 Tęsknię za tobą[4] (Missing You)
2015 Nieznajomy (The Stranger)
2016 Już mnie nie oszukasz (Fool Me Once)[5]


Inne
2007 Aż śmierć nas rozłączy (Death Do Us Part: New Stories about Love, Lust, and Murder) (zbiór opowiadań różnych autorów pod redakcją Harlana Cobena)


Źródło:
Wydawnictwo Albatros
Wikipedia: https://pl.wikipedia.org/wiki/Harlan_CobenWydawnictwo Albatros