#
#

"Krąg niewinnych" Valentin Musso

Wydawnictwo Albatros

"Krąg niewinnych" Valentin Musso

Labirynt tajemnic i kłamstw, w którego środku tkwi ktoś, o kim świat powinien zapomnieć...

Przekład: Oskar Hedemann
Premiera: 11 kwietnia 2017


Południe Francji, Cauterets, departament Hautes-Pyrénées. Vincent dowiaduje się, że zmasakrowane ciało jego brata, który zniknął dwa dni wcześniej, właśnie zostało znalezione w pobliżu górskiego szlaku w Pirenejach. Jest przerażony i wstrząśnięty: kto i dlaczego doprowadził do śmierci Raphaëla? Z Camille, byłą partnerką brata, podejmuje własne, prywatne śledztwo i wkrótce odkrywa pilnie strzeżoną przez brata tajemnicę: okazuje się, że Raphaël miał żonę i dziecko. Gdzie oni są i jak do nich dotrzeć? Czy im również grozi niebezpieczeństwo?

W tym samym czasie w Nicei, w znanym i renomowanym liceum Masséna, zostaje zamordowany jeden z uczniów. Komisarz Justine Néraudeux rozpoczyna dochodzenie. Początkowo wydaje się, że obie te sprawy nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. A jednak...Valentin Musso
(ur. 1977), francuski pisarz, wykładowca literatury i języków starożytnych w Antibes, młodszy brat najpopularniejszego pisarza Francji, Guillaume’a Musso. Mieszka w Nicei. Od dzieciństwa spędzał czas w otoczeniu książek, szczególnie ceniąc sobie amerykańską literaturę noir. Z czasem równym zainteresowaniem zaczął darzyć zarówno literaturę popularną w duchu Stephena Kinga, jak i dzieła klasyczne, którym w końcu poświęcił swoje badania naukowe.
Krąg niewinnych (La Ronde des Innocents), pierwsza powieść tego autora, ukazała się w 201o roku i została nagrodzona Prix Littéraire au Sommet de la Clusaz.
W 2016 roku w Wydawnictwie Albatros ukazała się powieść Valentina Musso Zimne popioły.


Wydawnictwo Albatros