#
#

MAJOWE WYDARZENIA W BIBLIOTECE OLIWSKIEJ

Serdecznie zapraszamy w maju!

6 maja godz.18.00

WYCIECZKI PO GÓRACH NORWEGII. Prezentacja Ewy Paul- Kwiek.

Część 1. Dzięki ilustrowanej zdjęciami opowieści o wędrówkach po najciekawszych zakątkach Norwegii, prosto z Biblioteki Oliwskiej, przeniosą się Państwo w rejon południowo - zachodnich fiordów i do Parku Narodowego Jotunheimen!

24 maja godz.18.00

Część 2. Tym razem znajdą się Państwo za kołem podbiegunowym. Będzie to możliwe dzięki zdjęciom i relacjom z wędrówek po Nordlandzie, czyli bramie prowadzącej w północne rejony Norwegii. Zobaczą Państwo Drogę Orłów, Drabinę Trolli i Lofoty

11 maja - 3 czerwca - Wystawa malarstwa Jolanty Kuszyńskiej – Szmudy „Madonny Polskie”

Jolanta Kuszyńska- Szmuda, lekarka- malarka, maluje od 15 lat. Od 17 lat prowadzi Klub Lekarza w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Gdańsku. Brała udział w wielu plenerach i wystawach malarskich w Polsce i poza granicami kraju. Cykl „Madonny Polskie” został doceniony przez profesorów Łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. Jej płótna lśnią czystymi, płomiennymi barwami.

Córka pisze o Niej: „Wychowana w domu rodzinnym Marianny i Bazylego Kuszyńskich w klimacie wrażliwości na piękno natury i kultury ludowej(…) Od dzieciństwa otoczona nasturcjami, malwami, pachnącym groszkiem, maciejką i słonecznikami, bzem, konwaliami i piwoniami. Wszystkie te kolory i słoneczny blask z kwitnącego ogrodu można odnaleźć w jej obrazach(…)”Wystawę, którą możecie Państwo obejrzeć w Bibliotece, Artystka dedykuje matce Mariannie.

13 maja, godz.18.00

Majowy konkurs poetycki „Podziel się wierszem”

14 maja, godz.12.30

Czytanie na dywanie w tajemnych zakątkach Pałacu Opatów. Jeśli macie ochotę spędzić beztroską godzinę w towarzystwie doskonałych książek serdecznie zapraszamy. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla Dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

19 maja, godz.19.00

Wieczór Opowieści. Niezwykłe opowiadaczki Elżbieta i Groszek Stanilewicz, czyli Grupa Łowcy Słów, tym razem, kontynuując cykl Żywioły, będą snuć opowieści o ogniu.

20 maja, godz.18.00

Mariola Zaczyńska w Oliwskim Klubie Kryminału. Spotkanie poprowadzi pisarka Małgorzata Warda.

21 maja, godz.12.30 Czytanie na dywanie. Jeśli macie ochotę spędzić beztroską godzinę w towarzystwie doskonałych książek i ilustracji serdecznie zapraszamy. Będziemy wyobraźniować i słowotworzyć. Tym razem spotkanie z secesją i Alfonsem Muchą.

Biblioteka Oliwska