Nowe otwarcie Zbrodni w Bibliotece

Serwis Zbrodnia w Bibliotece powstał w 2007 roku jako efekt pasji kryminalnej Jolanty i Kazimierza Świetlikowskich. Nazwa serwisu nawiązuje do powieści Agathy Christie The Body in the Library, wskazując wartości, jakie przyświecały twórcom serwisu: zamiłowanie do dobrej powieści, wyrafinowanej intrygi kryminalnej i intelektualnej gry oraz szacunek dla klasyków gatunku, wyznaczających drogę, po której dziś kroczą rzesze znamienitych autorów kryminału.

Przez lata działalności Zbrodni w Bibliotece wraz z doborowym zespołem miłośników tej literatury zrecenzowaliśmy setki książek, przeprowadziliśmy wiele wywiadów z polskimi i zachodnimi twórcami i towarzyszyliśmy wydawcom oraz ich autorom w wielu spektakularnych wydarzeniach związanych z popularyzacją kryminału.

Jesienią 2015 roku, a dokładniej w rocznicę urodzin królowej kryminału, Zbrodnia w Bibliotece przeszła w ręce zbrodniczej Damy Pik – nowej właścicielki serwisu, dzięki której wkracza on na nowy poziom rozwoju. Jednym słowem, będzie jeszcze bardziej powieściowo, rozrywkowo i kryminalnie.

Jolanta Świetlikowska