#
#

Warsztaty dla najmłodszych detektywów

13.06.2017, godz. 11:30 – 12:30, Dwór Artusa w Toruniu

Warsztaty detektywistyczne z serią książek o przygodach Lessego i Mai

Grudniowe spotkanie z zagadką cieszyło się ogromnym zainteresowaniem dlatego przygotowaliśmy i zapraszamy na II edycję spotkania z dziecięcą literaturą detektywistyczną.

Warsztaty dla najmłodszych detektywów


Rekrutacja zamknięta, wszystkim zainteresowanym dziękujemy i zapraszamy do śledzenia informacji o kolejnej edycji.


Czas i miejsce: 13.06.2017, w godzinach 11:30 – 12:30, Dwór Artusa w Toruniu.

W warsztatach może wziąć udział ok. 20 dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Aby stać się uczestnikiem warsztatów należy przesłać e-maila na adres: redakcja@zbrodniawbibliotece.pl


W tytule należy wpisać: “Warsztaty dla najmłodszych detektywów“.


W e-mailu należy podać dane kontaktowe opiekuna oraz dane dziecka zgłaszanego na warsztaty. Osoba zgłaszająca musi być rodzicem lub opiekunem zgłaszanego dziecka.


Na warsztaty mogą również zgłaszać klasy (zgłoszenie powinni przesłać nauczyciele prowadzący zajęcia w szkole). W e-mailu muszą podać nazwę szkoły, liczbę osób, wiek dzieci, dane kontaktowe do opiekuna grupy.


Rekrutacja rozpoczyna się w dniu 26.05.2017 a zakończy po wyczerpaniu limitu miejsc.Przypominamy ideę:


Chcesz tropić przestępców razem z Lassem i Mają? Zapraszamy Cię na warsztaty pełne detektywistycznych zagadek, szyfrów, rebusów, labiryntów i innych łamigłówek!

Zajęcia będą osnute na fabule bestsellerowej serii powieści „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka. Podczas warsztatów dowiecie się jak zostać detektywem, jaki ekwipunek trzeba posiadać (i nawet jak na tym zarobić!) oraz gdzie bezpiecznie trzymać zarobione pieniądze.


Poznacie „Tajemnicę diamentów” oraz wyruszycie na poszukiwanie złodziei. Samodzielnie znajdziecie i zbadacie ślady. Dreszczyk emocji gwarantowany! Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, Ture Modig lub lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom – Lassemu i Mai. Akcja książek, na podstawie których przeniesiecie się w świat młodych detektywów, rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne. Główne cele warsztatów to: zachęcenie dzieci do czytania, rozwijanie wyobraźni, logicznego myślenia oraz ćwiczenie pamięci.