#
#

Bernhard Aichner "Mścicielka" , "Dom śmierci"

Wydawnictwo Sonia Draga


Bernhard Aichner w Polsce

Bernhard Aichner, autor bestsellerowej Mścicielki i świetnej kontynuacji zatytułowanej "Dom śmierci" będzie gościł w Polsce w dniach 30 września – 2 października. Autor spotka się z czytelnikami w Warszawie i Katowicach. Zapraszamy!

BERNHARD AICHNER

Pisarz i fotograf, urodzony w 1972 roku, mieszka w Innsbrucku. Autor powieści, słuchowisk i sztuk teatralnych, laureat licznych nagród i stypendiów pisarskich.

Mścicielka, pierwszy thriller serii o Blum, zebrał znakomite recenzje i znalazł się na szczytach niemieckich i austriackich list bestsellerów. Prawa do tłumaczenia sprzedano do kilkunastu krajów, między innymi Stanów Zjednoczonych i Anglii. Obecnie trwają prace nad serialem telewizyjnym. Zbierając materiały do powieści, autor przepracował pół roku w zakładzie pogrzebowym.Dom śmierci – kontynuacja bestsellerowej Mścicielki!

Ekshumacja na innsbruckim cmentarzu kończy się makabrycznym odkryciem – w jednej z trumien znalezione zostają dwie głowy i cztery nogi. Wszyscy zgodnie twierdzą, że to zabójstwo. Nie ma też wątpliwości, kto za nim stoi – Brünhilde Blum, właścicielka zakładu pogrzebowego, który przed dwoma laty organizował feralny pochówek. Śledczy ustalają, że części ciała spoczywającego w trumnie należą do zaginionego aktora, a Blum musi uciekać. Schronienie znajduje w miejscu, które lepiej omijać szerokim łukiem…

Dom śmierci Aichnera ma zarówno coś z Lśnienia Stephena Kinga, jak i z Alicji w Krainie Czarów. Ten thriller omamia, kusi i wyprowadza z równowagi”.3sat „Kulturzeit”Mścicielka

Mark i Blum są małżeństwem idealnym. On jest wzorowym policjantem, czułym mężem, troskliwym ojcem. Ona prowadzi zakład pogrzebowy i jest szczęśliwą żoną i matką. Pewnego dnia sielanka zamienia się w koszmar. Na oczach Blum i córeczek Mark ginie pod kołami samochodu, a sprawca ucieka z miejsca zdarzenia. Policja uznaje to za wypadek drogowy.

Przypadkowo odnalezione nagrania rozmów z dochodzenia, które Mark prowadził, każą Blum podejrzewać, że ktoś chciał się pozbyć dociekliwego stróża prawa. Blum na własną rękę zajmuje się sprawą niewyjaśnionych zaginięć i zgonów imigrantów.

Z kolejnych kawałków układanki wyłania się obraz niewyobrażalnie makabrycznej zbrodni, jakiej dopuścili się bogaci i wpływowi mężczyźni, którzy okazali się bezwzględnymi sadystami. Mścicielka postanawia ich odnaleźć i wymierzyć zemstę tak krwawą, jakiej nie wymyśliliby sami oprawcy by…

„Myślicie, że Lisbeth Salander jest twardzielką? W takim razie przeczytajcie Mścicielkę…”

Rizolli, Włochy