#
#

"Biuro detektywistyczne Lessego i Mai" podczas Bydgoskiej Afery Kryminalnej

WARSZTATY DLA MAŁYCH DETEKTYWÓW

Wszyscy, którzy interesują się zagadkami i chcieli pobawić się w tropienie przestępców razem z Lassem i Mają pojawią się 8 maja w Kamienicy 12 na specjalnie przygotowanych warsztatach detektywistycznych!

Spotkanie będzie pełne detektywistycznych zagadek, szyfrów, rebusów, labiryntów i innych łamigłówek!

W ramach Bydgoskiej Afery Kryminalnej TuCzyTam przygotowała specjalną atrakcję dla najmłodszych czytelników. 8 maja (w niedzielę) od 11:00 wraz z wydawnictwem Zakamarki zapraszamy na warsztaty detektywistyczne dzieci w wieku 6-10 lat, osnute na fabule bestselerowej serii powieści „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmaka.Podczas warsztatów dowiecie się jak zostać detektywem, jaki ekwipunek trzeba posiadać i nawet jak na tym zarobić!.....Oraz gdzie bezpiecznie trzymać zarobione pieniądze. Poznacie „Tajemnicę diamentów” oraz wyruszycie na poszukiwanie złodziei. Samodzielnie znajdziecie i zbadacie ślady.Dreszczyk emocji gwarantowany!

Ktoś kradnie diamenty ze sklepu jubilerskiego Muhammeda Karata. Codziennie ginie jeden. Wszystko wskazuje na to, że złodziejem musi być ktoś z personelu – Siv Leander, Ture Modig lub Lollo Smitt. Policja jest bezradna. Sprawa zostaje powierzona młodym detektywom Lassemu i Mai.


Akcja książek, na podstawie których przeniesiecie się w świat młodych detektywów rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Głównym celem warsztatów jest zachęcenie dzieci do czytania, rozwijanie wyobraźni, logicznego myślenie oraz ćwiczenie pamięci.

Zapraszamy do wspólnej zabawy.

Kontakt: tuczytam@op.pl

Rodzicom wstęp wzbroniony!Warsztaty poprowadzi Lucyna Brzezinska-Eluszkiewicz - pomysłodawczyni i prowadząca TuCzyTam. Kolejna czytelnicza, rodzinna uroczystość „z przytupem” planowana jest na 28 maja. Zachęcamy do śledzenia profilu na facebooku: TuCzyTam. Kamienica 12

Do zobaczenia w Kamienicy 12!


Regulamin uczestnictwa w warsztatach kryminalnych dla dzieci z Lassem i Mają

w dniu 8 maja 2016r

  • Organizatorem warsztatów jest Bydgoska Afera Kryminalna wraz z Wydawnictwem Zakamarki.
  • Rodzice zobowiązani są punktualnie przyprowadzić i osobiście , o godz. 14.00 odebrać dzieci z zajęć. W przypadku jakichkolwiek zmian należy poinformować o tym prowadzącego na piśmie, przed rozpoczęciem zajęć.
  • Rodzice opuszczają miejsce, w którym odbywają się warsztaty dopiero po przekazaniu dziecka bezpośrednio pod opiekę prowadzącego, po zakończeniu zajęć zgłaszają prowadzącemu odbiór dziecka. Za bezpieczeństwo dziecka przed godziną rozpoczęcia i po godzinie zakończenia warsztatów odpowiada rodzić!
  • Rodzice nie uczestniczą w warsztatach, aby nie rozpraszać dzieci i nie burzyć porządku wewnętrznego zajęć. Mają natomiast prawo wejścia do sali po zakończeniu zajęć.
  • Rodzice dzieci zobowiązani są pod regulaminem zawrzeć numer telefonu do siebie, na wypadek konieczności kontaktu ze strony prowadzącego.
  • Warsztaty trwać będą 3 godz.

7.Warsztaty są nieodpłatne.

8. W czasie trwania warsztatów, w sali, w której odbywają się warsztaty dzieci są pod opieką wykwalifikowanego instruktora.

9. Poprzez podpisanie regulaminu, rodzic oświadcza, że przekazuje dziecko w dobrym stanie zdrowia i bez przeciwwskazań do uczestnictwa w tego rodzaju zajęciach. Jeśli jest inaczej i istnieją specjalne zalecenia lekarskie lub pedagogiczne przypisane do dziecka, rodzic ma obowiązek, przed zajęciami, na piśmie poinformować prowadzącą o tym, a ta ma możliwość odmówienia przyjęcia dziecka na warsztaty.

10.Podpisując niniejszy regulamin rodzic wyraża zgodę na nieodwołalne i nieodpłatne prawa do wykorzystania zdjęć z wizerunkiem zgłoszonego na warsztaty swojego dziecka w celu relacjonowania warsztatów dla dzieci podczas Bydgoskiej Afery Kryminalnej w dniu 8 maja 2016 przez Organizatorów i prowadzących warsztaty (tj. TuCzyTam.Kamienica 12).

Zgoda obejmuje wykorzystanie, utrwalenie, obróbkę i powielanie wykonanych zdjęć za pośrednictwem dowolnego medium, wyłącznie w celu informacji i promocji działalności portalu Zbrodnia w Bibliotece i szkoły Maszyna do Pisania oraz TuCzyTam.Kamienica 12.