#
#

Bydgoska Afera Kryminalna i escape room


W Bydgoszczy startuje nowy festiwal łączący literaturę, film, spotkania autorskie, warsztaty pisarskie dla dorosłych, detektywistyczne dla dzieci, kryminalną grę miejską i wiele innych aktywności w tym zabawę w escape roomach! Przeczytajcie i wybierzcie, który pokój strachu chcecie odwiedzić i odkryć jego zagadkę.Let's play the game

Nawet najbardziej realistyczna gra komputerowa pozostanie tylko grą. Prawdziwe emocje wzbudzają scenariusze przeniesione żywcem z ekranu komputera lub telewizora do rzeczywistości. Taką rozrywkę oferuje firma Let's play the game, oddając żądnym wrażeń 2 pokoje. Pokój Egzorcysty pozwoli zmierzyć się z prawdziwym złem rodem z „Egzorcysty”, z kolei w Powrocie Piły śmiałkowie będą musieli użyć sprytu, by wydostać się z więzienia słynnego mordercy.Pokoje znajdują się w samym centrum starówki przy ulicy Grodzkiej 17 w zabytkowym budynku Pałacyku Loyda w Bydgoszczy.

Powrót Piły: gracze budzą się w chłodnej piwnicy, którą spowija gęsta ciemność i irytująca wilgoć, by dowiedzieć się, że więzi ich słynny morderca, który jednak daje szansę na odkupienie…

Pokój Egzorcysty:„Aniele, stróżu mój .... ‘’ Słowa te szeptaliśmy setki lat, z wiarą że niezbadana siła będzie nad nami czuwać.A co się stanie jak zło przejmie kontrolę nad człowiekiem ? Jeśli mrok wyjdzie z podziemi i zacznie się pałętać w świecie żywych? Stocz walkę z pozaziemską istotą, która przejmuje kontrolę nad niewinną, wolną od grzechu osobą. Pomóżcie jej, a co za tym idzie pomóżcie sobie. Macie niewiele czasu, bo zło rośnie w siłę. Wypędźcie demona i ucieknijcie z pokoju.Udowodnijcie,że dobro zawsze zwycięża.

http://letsplaythegame.pl/
Na czym polega nasza gra? Zostajecie zamknięci w specjalnie zaaranżowanym pokoju, pełnym zagadek, szyfrów, kłódek i wskazówek. Macie 45 minut, aby je wszystkie wspólnie rozwiązać i odnaleźć ukryty w pokoju klucz do drzwi. Brzmi banalnie, ale emocje towarzyszące Wam pod drodze, oraz zegar odliczający czas skutecznie utrudnią Wam zadanie.

Nasze pokoje są tematyczne, a więc na 45 minut zostajecie zamknięci w zupełnie innym świecie – zwiedzacie Krainę Czarów, próbujecie opuścić celę Hannibala, główkujecie w starożytnej Świątyni albo raczycie się herbatą w Japonii. Do wyboru macie aż 27 pokoi w całej Polsce (oraz 2 w Brukseli) – sprawdźcie, jakie dostępne są w Waszym Mieście!

Tylko uwaga — ta gra uzależnia!

Zapach Indii

Możecie usiąść, wyciszyć się i oddać atmosferze, po czym powtarzając 108 razy Gayatri Mantrę prosić o oświecenie intelektu i wyzwolenie. Być może pomoże to Wam w osiągnięciu celu. Możecie również spróbować kroczyć szlachetną ścieżką, którą zgotował wam los i śmiało stawiając czoła przeciwnościom, odkrywać rozmaite tajemnice. Dróg jest kilka a nieustanne wędrowanie prowadzi do wyzwolenia- od Was zależy którędy pójdziecie.

Bezludna Wyspa

To miała być wspaniała wycieczka z przyjaciółmi. Od dawna mieliście zarezerwowane bilety lotnicze i wybrane atrakcje do zwiedzania. Nikt jednak nie przewidział katastrofy lotniczej... Samolot, którym lecicie rozbija się na środku oceanu a spośród pasażerów udaje się przeżyć jedynie kilku osobom. Ocean wyrzuca was i kilka przedmiotów na jakiejś plaży. Wszystko wskazuje na to, że oprócz was nie ma tu żywej duszy. Aby wrócić do domu musicie współpracować korzystając z tego, co znajdziecie na wyspie.

http://www.letmeout.pl/