#
#

Nicholas Searle Dobry kłamca

czyta: Jakub Wieczorek

przekład: Tomasz Kłoszewski

kategoria: audiobook

data premiery: 09.03.2016

Dobry kłamca

Z przyjemnością przedstawiamy nowość Biblioteki Akustycznej, thriller psychologiczny, w którym nikt nie jest tym za kogo się podaje.„DOBRY KŁAMCA”NICHOLAS SEARLE, CZYTA JAKUB WIECZOREK.


Roy Courtnay jest człowiekiem, który z intryg i oszustw nie tylko uczynił sposób na życie – Roy stał się prawdziwym artystą w swoim fachu. Bezbłędny manipulant i hochsztapler, zamiast cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem na emeryturze, poluje na kolejne ofiary. Okazja sama pcha mu się w ręce – na portalu randkowym poznaje zamożną wdowę Betty. Wkrótce się do niej wprowadza. Jest przekonany, że i tym razem szybko uda mu się przejąć majątek kobiety. Tylko czy Betty na pewno jest tak łatwowierna? Czasami okazuje się, że nawet kłamca nie zna prawdy… „Dobry kłamca” to trzymająca w napięciu opowieść o tym, jak silna potrafi być żądza przetrwania bez względu na okoliczności, i o przeszłości, przed która nie da się uciec.


NICHOLAS SEARLE - urodził się w Kornwalii, studiował języki obce na uczelniach w Bath i Getyndze. Przez ponad dwadzieścia lat był zatrudniony w brytyjskiej administracji publicznej, po czym podjął prace dla nowozelandzkiego rządu. W 2011 roku zdecydował się wrócić do kraju, zamieszkał w Yorkshire i zaczął pisać. „Dobry kłamca” (2016) to jego debiutancka powieść, która została bardzo dobrze przyjęta przez recenzentów.

Biblioteka Akustyczna