#
#

tytuł: Dolina cieni

autor: Bartosz Szczygielski

wydawnictwo: Czwarta Strona

gatunek: kryminał, sensacja, thriller

premiera: 9.02.2022

2022-02-09

ISBN: 9788367176057

Dolina cieni

Kiedy umierasz, życie staje się prostsze...

Tomasz Rach, którego ciało spłonęło podczas wypadku, wie o tym najlepiej. Mężczyzna postanowił wykorzystać swą rzekomą śmierć, by zacząć wszystko od nowa. Przez lata udawało mu się żyć w cieniu, zawsze znajdując sposób na utrzymanie. Może nie do końca legalny, ale kiedy jest się oficjalnie martwym, niektórymi rzeczami nie trzeba się już przejmować

Gdy dostaje intratne zlecenie – jedno z tych, które mogą dać mu kolejną szansę na prawdziwe życie, przyjmuje je bez wahania. Zamiast wybawienia i gotówki znajduje jednak coś innego. Kiedy w jego życiu pojawia się tajemnicza Helena, rozpętuje się piekło, które wyciąga na wierzch grzechy przeszłości.

„Dolina cieni” to emocjonujący thriller o tym, że wszystkie czyny mają swoje konsekwencje, a ucieczka przed odpowiedzialnością nie zdejmuje jej ciężaru z barków.


„Bartosz Szczygielski znów udowodnił, że jest mistrzem kameralnego thrillera o mocy wulkanu. Mało kto potrafi tak sportretować nasze mikroświaty i wydobyć z bohaterów dobro i zło. W „Dolinie cieni” znajdziecie wszystko, co wyróżnia prozę autora i nadaje jej szczególną wartość. Mnogość wątków, zwroty akcji, wyraziści bohaterowie, mocne kobiece role i wszystko opowiedziane świetnym językiem. Zbrodnia przytłacza, ale nic nie dodaje jej większego dramatyzmu niż chęć zemsty. Wszystko to i więcej znajdziecie w tej powieści”.

Vincent V. SeverskiO autorze:

Bartosz Szczygielski - pisarz, dziennikarz technologiczny i miłośnik popkultury. W życiu ubolewa jedynie nad tym, że nie został gwiazdą rocka i że nie potrafi pływać. Jedną z tych rzeczy planuje jeszcze zmienić.

Twórca trylogii kryminalnej (Aorta, Krew, Serce), thrillerów psychologicznych oraz licznych opowiadań. Nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz Nagrody Kryminalnej Piły, wyróżniony Nagrodą Specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału 2017.

W 2021 roku ukazały się jego thrillery zatytułowane Nie chcesz wiedzieć i Winni jesteśmy wszyscy – obecnie trwają prace nad jego ekranizacją.

Lubi pączki.


Fot. Mikołaj Starzyński

materiały prasowe wydawnictwa