#
#

premiera: 29 lipca w aplikacji Empik Go

liczba odcinków: 10

scenariusz na podstawie powieści DUBLERKA B.A. Paris, Clare Mackintosh, Sophie Hannah i Holly Brown

tekst przełożyła: Maria Olejniczak-Skarsgård

w rolach głównych: Anna Dereszowska (Elise), Paulina Holtz (Kendall),

Małgorzata Lewińska (Bronnie), Maria Seweryn (Carolyn)

wW pozostałych rolach: Monika Chrzanowska i Mateusz Drozda

reżyseria: Dominik Lehmann, Studio D-FM

muzyka oryginalna: Dominik Lehmann

producent: Monika Rawicka, Paweł Heba

producent wykonawczy: Studio D-FM

wydawca: Wydawnictwo Albatros Sp. z o.o.

Dublerka

Historia dla wielbicieli WIELKICH KŁAMSTEWEK i GOTOWYCH NA WSZYSTKO.

Cztery matki muszą ustalić, co naprawdę zagraża ich córkom – zanim będzie za późno. Najbardziej prestiżowa akademia sztuk scenicznych w Londynie. Cztery dziewczyny, dotąd tworzące zgraną paczkę, stają się konkurentkami. I piąta, która wydaje się najgroźniejsza, nie tylko jeśli chodzi o wynik rywalizacji. Ale tak naprawdę to ich matki startują w wyścigu szczurów i nie cofną się przed niczym. A każda ma swoje tajemnice – mniej lub bardziej niewinne... a niektóre nawet mordercze.


PREMIERA: 29.07.2020

Premierze książki towarzyszyć będzie także serial audio w gwiazdorskiej obsadzie. DUBLERKA to produkcja, w której głos został oddany wybitnym polskim aktorom. W rolach głównych pojawią się Anna Dereszowska (Elise), Paulina Holtz (Kendall), Małgorzata Lewińska (Bronnie) oraz Maria Seweryn (Carolyn). To wyjątkowy projekt Empik Go i Wydawnictwa Albatros, za którego produkcję odpowiadają Monika Rawicka i Paweł Heba.Kendall Donovan

(Paulina Holtz)

Rok wcześniej przeprowadziła się z córką – Ruby – z Los Angeles do Londynu, oficjalnie dlatego, że chciała, by Ruby uczęszczała do najlepszej szkoły sztuk scenicznych, Akademii Orli Flynn. Nie jest to cała prawda... W Los Angeles Kendall i Ruby zostawiły nie tylko męża i ojca, idealny dom i całe dotychczasowe życie związane z blichtrem Hollywood. Zostawiły tam przede wszystkim swoje sekrety i traumy. Ale tysiące kilometrów nie są wystarczającą przeszkodą dla przeszłości, która zawsze znajdzie sposób, aby dopaść cię na nowo...


Kendall Donovan

(Paulina Holtz)

Rok wcześniej przeprowadziła się z córką – Ruby – z Los Angeles do Londynu, oficjalnie dlatego, że chciała, by Ruby uczęszczała do najlepszej szkoły sztuk scenicznych, Akademii Orli Flynn. Nie jest to cała prawda... W Los Angeles Kendall i Ruby zostawiły nie tylko męża i ojca, idealny dom i całe dotychczasowe życie związane z blichtrem Hollywood. Zostawiły tam przede wszystkim swoje sekrety i traumy. Ale tysiące kilometrów nie są wystarczającą przeszkodą dla przeszłości, która zawsze znajdzie sposób, aby dopaść cię na nowo...


Elise Bond

(Anna Dereszowska)

Kiedy Elise Bond chce coś osiągnąć, nic jej nie powstrzyma: ani prawo, ani przyzwoitość. Nie bez powodu odniosła sukces w biznesie, i to w branży zdominowanej przez mężczyzn. Kiedy okazuje się, że jej córce może grozić niebezpieczeństwo, przekracza wszelkie granice, by odkryć, z której strony może nadejść cios. Ta kobieta nie bierze jeńców i nie staje po żadnej ze stron – oprócz swojej własnej.


Bronnie Richardson

(Małgorzata Lewińska)

Idealna pani domu, która poświęciła się rodzinie – to właśnie Bronnie. Tylko że Bronnie od pewnego czasu prowadzi życie znacznie bardziej ekscytujące... o którym nikt nie wie. W końcu ile można zajmować się domem i być niedocenianą matką piekącą ciasta... Zwłaszcza jeśli ma się tyle talentów, ile ma ona. Także talent do odkrywania tajemnic, które ktoś rozpaczliwie chce zatrzymać dla siebie.


KAŻDA Z NICH JEST INNA.

KAŻDA Z NICH PATRZY NA WYDARZENIA W AKADEMII SWOIMI OCZAMI.

KAŻDA Z NICH MÓWI WŁASNYM GŁOSEM.

W TYM SERIALU AUDIO NIE MA NARRATORA.

SĄ CZTERY KOBIETY, KTÓRE WALCZĄ O DOBRO CÓREK.


Ruby – niestabilna psychicznie intrygantka. Jess – wyjątkowo utalentowana. Sadie – mająca najmniejsze szanse na sukces. Bel – marzenie wszystkich rodziców. Podobnie jak ich matki, różnią się między sobą, a jednak trzymają się razem. Choć w przeszłości doszło między nimi do poważnych konfliktów, które je podzieliły, wybaczyły sobie. Najbardziej prestiżowa w Londynie szkoła sztuk scenicznych jest jednak miejscem, gdzie ambicje dziewcząt ścierają się w sposób, który może skończyć się tragicznie.


...I TA NOWA, O KTÓREJ NIKT NIC NIE WIE.


Jej pojawienie się miało załagodzić relacje między czwórką uczennic. Tymczasem konflikty eskalują do tego stopnia, że zagraża to już nie tylko zdrowiu psychicznemu dziewcząt, ale też ich życiu.

Ktoś sieje terror i szkoła zaczyna przypominać kłębowisko żmij.

Pytanie tylko, kto w tym spektaklu odgrywa najniebezpieczniejszą rolę.


PREMIERA KSIĄŻKI I SERIALU: 29.07.2020

KOLEJNE ODCINKI SERIALU: we wtorki i piątki tylko w aplikacji Empik Go


JEDNA POWIEŚĆ CZTERY BESTSELLEROWE AUTORKI

Takiego projektu jeszcze nie było! B.A. Paris, Sophie Hannah, Clare Mackintosh i Holly Brown stworzyły thriller psychologiczny rozpisany na cztery głosy, gratkę dla fanów klasycznych kryminałów Agathy Christie i serialu HBO Wielkie kłamstewka.

Powieść DUBLERKA została stworzona z myślą o słuchaniu jej w odcinkach. Cztery postacie, cztery równoprawne narratorki i tajemnica, która z odcinka na odcinek zyskuje więcej mroku...

Pomysłodawcą tego powieściowego przedsięwzięcia jest brytyjska platforma audio- i e-booków Serial Box, słynąca z odważnych projektów, do których chętnie zaprasza popularnych i nagradzanych pisarzy (i pisarki). Jeden z autorów wymyśla historię i dobiera zespół pisarski, z którym pracuje na zasadzie tworzenia scenariusza: rozpisując na tablicy fabułę, akcję i postacie.

Z burzy mózgów doświadczonych autorów wyłania się historia, w której można odnaleźć to, co czytelnicy kochają najbardziej – nietuzinkowe pomysły, oszałamiające zwroty akcji, głębokie charaktery postacie i fantastyczny styl pisarski.


ZA LITERACKIMI STERAMI DUBLERKI

stanęły uznane autorki thrillerów, których popularność liczy się w milionowych nakładach!

B.A. Paris
B.A. Paris nikomu nie trzeba przedstawiać – jej książki pokochali czytelnicy na całym świecie, także w Polsce, gdzie średnio co 2,5 minuty kupują którąś z jej książek. Sam jej debiut – powieść Za zamkniętymi drzwiami – sprzedał się w naszym kraju w zawrotnej liczbie prawie 400 tysięcy egzemplarzy i do dziś utrzymuje się na listach bestsellerów. Paris była trzykrotnie nominowana do Bestsellera Empiku i również trzykrotnie znalazła się w finale plebiscytu Książka Roku Lubimyczytać.pl. Jej powieści przetłumaczono na ponad 40 języków.

Clare Mackintosh
Nagradzana brytyjska autorka thrillerów, które cieszą się popularnością także w Polsce. Jej książki osiągnęły status bestsellera „Sunday Timesa” i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Zanim na pełen etat zajęła się pisaniem, pracowała w policji.

Sophie Hannah
Uznana brytyjska pisarka, której książki zostały wydane w 27 krajach. Laureatka National Book Award za najlepszy kryminał. Ma na koncie dwie ekranizacje swoich książek. Pisze thrillery, została też wyznaczona przez wnuka Agathy Christie do kontynuowania dzieła jego babki – Hannah jest autorką kilku książek o nowych przygodach Herculesa Poirot.

Sophie Hannah
Uznana brytyjska pisarka, której książki zostały wydane w 27 krajach. Laureatka National Book Award za najlepszy kryminał. Ma na koncie dwie ekranizacje swoich książek. Pisze thrillery, została też wyznaczona przez wnuka Agathy Christie do kontynuowania dzieła jego babki – Hannah jest autorką kilku książek o nowych przygodach Herculesa Poirot.


Choć autorki nie znały się wcześniej, szybko złapały nić porozumienia i – jak wspomina B.A. Paris – praca szybko stała się prawdziwą przyjemnością. Doceniły to rzesze słuchaczy, których przybywało z odcinka na odcinek. Nie było więc zaskoczeniem, że powieść, która latem 2019 roku ukazywała się w odcinkach na platformie Serial Box, już w sierpniu 2019 roku została wydana w całości nakładem wydawnictwa Hodder & Stoughton. Teraz trafia w ręce – i na słuchawki – polskich czytelników, w gwiazdorskiej obsadzie!MUSISZ ODEGRAĆ SWOJĄ ROLĘ.

Nowy serial audio Dublerka od Empik Go i Wydawnictwa Albatros

Skrywane tajemnice, obsesyjne marzenia o występach na wielkiej scenie oraz toksyczna matczyna miłość to wyzwania, z którymi muszą zmierzyć się główne bohaterki powieści „Dublerka” (Wydawnictwo Albatros). Premierze książki towarzyszyć będzie serial audio (Empik Go) w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych pojawią się Anna Dereszowska, Paulina Holtz, Małgorzata Lewińska i Maria Seweryn. Premiera książki oraz serialu już 29 lipca.

Opowieść z pozytywką w tle „Dublerka” to thriller psychologiczny, którego współautorkami są cztery anglojęzyczne pisarki B.A. Paris, Sophie Hannah, Clare Mackintosh i Holly Brown. Premierze książki towarzyszyć będzie serial audio w gwiazdorskiej obsadzie. W rolach głównych pojawią się Anna Dereszowska, Paulina Holtz, Małgorzata Lewińska oraz Maria Seweryn, które wykreowały bardzo charakterystyczne postaci. Dzięki specjalnie stworzonej ścieżce dźwiękowej słuchacze będą mogli przenieść się do londyńskiej akademii sztuk scenicznych, w której cztery córki głównych bohaterek, dotąd tworzące zgraną paczkę, staną się konkurentkami.

– Najważniejszym aspektem pracy przy nagraniach serialu „Dublerka” była praca z aktorkami wcielającymi się w główne role. Każda z nich włożyła mnóstwo wysiłku, żeby wykreowane w sferze dźwiękowej postacie odpowiadały tym opisanym w książce: kobietom różniącym się charakterami, które łączy jednak siła i dążenie do własnych celów. Efekt jest fantastyczny i jesteśmy z niego bardzo dumni – mówi Monika Rawicka, producentka serialu audio.

– Niezwykle istotna jest też oprawa muzyczna serialu – prace nad doborem kompozycji traktowaliśmy priorytetowo, również ze względu na rolę, jaką muzyka odgrywa w fabule. Każdej z bohaterek przypisaliśmy inny motyw muzyczny, dopasowany do ich osobowości. Temat przewodni serialu, z charakterystyczną melodią pozytywki, skomponował Dominik Lehmann, reżyser dźwięku i zdolny muzyk – mówi Paweł Heba, współproducent serialu audio.


Każdy ma swoje tajemnice

Cztery kobiety i cztery różne osobowości – emocjonalna Kendall, gniewna Carolyn, pewna siebie Elise i niedoceniona Bronnie. Są zupełnie inne, lecz każda z nich pragnie tego samego – by to właśnie jej córka zdobyła główną rolę w szkolnym przedstawieniu. Do czego zdolne są kobiety, by ochronić swoje córki? Czy zawsze marzenia matek pokrywają się z pragnieniami ich dzieci? Czy pojawienie się dodatkowej rywalki może doprowadzić do tragedii? Te pytania postawiły przed czytelnikami i słuchaczami cztery autorki, które stworzyły innowacyjny projekt – scenariusz pisany z perspektywy czterech autorek i czterech matek.

– Pewnego dnia otrzymałam maila od Sophie Hannah, która spytała mnie, czy miałabym ochotę napisać powieść z innymi autorkami. Sophie wpadła na pomysł, aby historię czterech młodych dziewcząt uczęszczających do szkoły aktorskiej opowiedzieć z perspektywy ich matek. Każda z pisarek odpowiadała za narrację innej bohaterki. Przede wszystkim pragnęłyśmy spróbować nowego sposobu pisania i stworzyć coś nietuzinkowego – mówi B.A. Paris, współautorka książki.

Fragment serialu audio:

– Zapewniam was, że postaram się wyjaśnić tę sprawę i zaostrzę środki bezpieczeństwa, ale każdy w tym pokoju musi odegrać swoją rolę. Bądź co bądź, cały świat jest sceną. Trzeba dawać dziewczętom przykład. Semestr rozpoczął się zaledwie kilka tygodni temu. Nie chcemy powtórki z zeszłego roku, prawda?MATERIAŁY WYDAWNICTWA