#
#

Wizycie pisarzy w Polsce towarzyszyć będzie premiera kolejnej książki z cyklu pt. „Serdeczna krew” (Wyd. Akcent), która będzie dostępna w księgarniach już od 15 maja 2015 roku.

Dwa nadwiślańskie spotkania z Klupfelem i Kobrem

Dwa nadwiślańskie spotkania z Volkerem Klüpfelem i Michaelem Kobrem! Przyjazdowi pisarzy do Polski towarzyszy premiera ich najnowszej, trzeciej już wydanej po polsku książki z kryminalnej serii o Kluftingerze pt. „Serdeczna krew”, która 15 maja pojawi się w księgarniach, ale przedpremierowo będzie dostępna dla czytelników na spotkaniach.

Jedyny w swoim rodzaju wieczór literacki już 7 maja (godz. 18:30) w Goethe-Institut w Krakowie (Rynek Główny 20). Volker Klüpfel i Michael Kobr, autorzy powieści kryminalnych o uwielbianym przez Czytelników komisarzu Kluftingerze przygotowali prawdziwe show. Podczas swoich spotkań Autorzy spierają i kłócą się ze sobą, śpiewają i z ogromnym talentem i humorem odgrywają poszczególne postaci ze swoich książek. Autorzy zaskarbili sobie miano najzabawniejszego duetu pisarskiego w Niemczech. Spotkania to rodzaj kabaretowego spektaklu, który angażuje Uczestników i gwarantuje niezapomniane przeżycia.

W Niemczech na wydarzenia z ich udziałem przychodzi nawet po kilka tysięcy osób, a każdy tom powieści o Kluftingerze osiąga milionowe nakłady. Michael Kobr i Volker Klüpfel stworzyli postać inteligentnego i dowcipnego komisarza, który szturmem zdobył serca zarówno niemieckich, jak i polskich Czytelników.

Krakowskie wydarzenie poprowadzi Łukasz Wojtusik. Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie z niemieckiego na język polski. Nazajutrz, 8 maja Volker Klüpfel i Michael Kobr spotkają się ze swoimi fanami w Warszawie (prowadzenie: Justyna Czechowska).

Na język polski przetłumaczono do tej pory dwie części (obie w Wydawnictwie Akcent): „Szczodre Gody” i „Operację Seegrund”.