#
#

Festiwal DwuTakt w Toruniu 27.05.2017

Festiwal DwuTakt w Toruniu

Przed nami czwarta edycja ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt. Na imprezę zaprasza w sobotę 27 maja 2017 r. toruński Dwór Artusa (Rynek Staromiejski 6). Od godziny 12 do 20.

Festiwal DwuTakt oferuje uczestnikom to, czego nie będą mogli doznać na koncercie czy w kinie – bezpośredni kontakt z artystami. Tysiące zadowolonych fanów nie tylko zobaczyło u nas swoich idoli na żywo (m.in. Stanisława Tyma, Marka Raczkowskiego, Jacka Fedorowicza, Edwarda Lutczyna, Macieja Dąbrowskiego), ale mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, wziąć autograf, a nawet z widowni zadać własne pytanie.

Za nami wiele godzin zabawy i emocji. Nie zabraknie ich i tym razem. Tegoroczny temat wiodący to „Kobiety w popkulturze - bohaterki i twórczynie”. Gośćmi będą między innymi: Maria Peszek (wokalistka), Aleksandra “Mishon” Kasprzyk (alternatywna modelka i aktorka), Ilona Łepkowska (królowa polskich telenowel), Kasia Moś (nasza tegoroczna reprezentantka na Eurowizję), Kasia “Kiciputek” Babis (rysowniczka), a na specjalne życzenie publiczności przyjedzie do nas mega-popularny youtuber Maciej Dąbrowski („Człowiek Warga”).

Organizatorzy jak zawsze robią wszystko, by kultura popularna łączyła pokolenia. Taki właśnie jest DwuTakt – otwarty na publiczność w każdym wieku. Poza spotkaniami z gwiazdami w planach tegorocznej edycji jest jak zwykle mnóstwo innych atrakcji: całodzienny cykl prelekcji o superbohaterach (w tym po raz pierwszy w historii transmisja na żywo dla Comics Weekly. UWAGA: dla aktywnych uczestników spotkań nagrody – atrakcyjne albumy komiksowe), Strefa Gwiezdnych Wojen, Strefa Gier Konsolowych (dostępne będą PS4, PS3, Xbox 360 i Xbox ONE, a przekrój gier od pozycji dla dzieci, jak LittleBigPlanet i Rayman, przez gry sportowe, z Fifą 17 i PES 17 włącznie, ale nie zabraknie też tegorocznych premier - Ghost Recon: Widelands i Syberia 3), warsztaty i konkursy, pokazy najnowszych przebojów filmowych, widowiskowa Bitwa Rysunkowa, tajemnicza Strefa Kryminałów, czytelnia komiksów wraz z wystawą wyjątkowych dzieł tego gatunku, giełda różności, pokaz wirtualnej rzeczywistości (VR), escape room oraz specjalna strefa zabaw, w której będzie można zostawić dziecko pod opieką profesjonalnych opiekunek. Uczestników zaprosimy też do kawiarenki oraz na loterię fantową.

DwuTakt promuje nie tylko kulturę popularną, ale i wspiera naukę. Jesteśmy promotorem pierwszej w Polsce nagrody naukowej w dziedzinie kultury popularnej – Nagrody im. dra Tomasza Marciniaka, ufundowanej przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Bilety do nabycia w dzień imprezy lub w przedsprzedaży (w promocyjnych cenach) w kasie Dworu Artusa (możliwość zakupu wejściówek również w sieci). Każdy bilet weźmie udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, które odbędzie się w ostatniej godzinie imprezy. Szczegółowe informacje w Punkcie Informacyjnym w dniu festiwalu, a przed imprezą najlepszy kontakt poprzez facebook, gdzie więcej danych: www.facebook.com/dwutakt/

Fotoreportaż z ostatniej edycji:

http://www.komiksisatyra.pl/archiwum/100_x_dwutakt_czyli_fotoreportaz_z_imprezy_25_05_16

Festiwal współfinansowany jest ze środków Gminy Miasta Toruń.


Dwór Artusa w Toruniu