#
#

Autorzy Wydawnictwa Sonia Draga, mistrzowie kryminału Charlotte Link, Camilla Grebe i Maxime Chattam.

Goście Wydawnictwa Sonia Draga na Warszawskich Targach Książki

Podczas Warszawskich Targów Książki będzie można spotkać niezwykle ciekawych autorów Wydawnictwa Sonia Draga. Gośćmi będą niekwestionowani mistrzowie kryminału Charlotte Link, Camilla Grebe i Maxime Chattam.

Charlotte Link, niekwestionowana królowa niemieckiego kryminału!

25 milionów sprzedanych egzemplarzy w samych tylko Niemczech, prawie 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Polsce, 13 bestsellerowych thrillerów psychologicznych w języku polskim. Premiera najnowszej powieści zatytułowanej "Oszukana" już w maju!

W 2007 roku uhonorowana prestiżową niemiecką nagrodą Złotego Pióra za całokształt twórczości i spopularyzowanie niemieckiej powieści kryminalno-obyczajowo-psychologicznej na świecie


Charlotte Link urodziła się w 1963 roku. Należy do najpoczytniejszych współczesnych niemieckich autorek, a popularność zawdzięcza zwłaszcza swojej wszechstronności. Zasłynęła zarówno dzięki powieściom obyczajowym, jak i psychologicznym powieściom sensacyjnym w najlepszym brytyjskim stylu. Każda jej książka miesiącami gości na szczytach list bestsellerów, nic więc dziwnego, że jej książki tłumaczone są na kilkanaście języków. Autorka mieszka z rodziną w Wiesbaden. Jako wielka miłośniczka zwierząt otacza troską porzucone psy i znajduje im nowych opiekunów. Co ciekawe, za swoje pierwsze polskie honorarium, otrzymane za Echo winy, wykupiła z transportu konia jadącego na rzeź z Polski do Włoch. W podobny sposób wykorzystała gażę za wydanie węgierskie – dzięki niej uratowała życie owczarkowi kaukaskiemu, trzymanemu przez jego ówczesnych węgierskich właścicieli na łańcuchu. Moritz przez długi czas mieszkał z pisarką w jej domu, pomagając jej w tworzeniu kolejnych dzieł i towarzysząc w urlopach, które spędzała z rodziną w Prowansji.


Camilla Grebe, szwedzka autorka, która zadebiutowała w 2009 roku i od tamtej pory należy do ścisłego grona wziętych autorów powieści kryminalnych. Szwedzcy krytycy podkreślają zwłaszcza jej przenikliwość i bystrość obserwacji („Norran”).


Autorka urodziła się w 1968 roku w Sztokholmie, gdzie ukończyła Wyższą Szkołę Handlową. Poza pisarstwem jest również odnoszącą sukcesy bizneswoman − prowadzi firmę doradczą w zakresie zarządzania oraz jest współzałożycielką StorySide, cieszącego się popularnością szwedzkiego wydawcy audiobooków.


Najpierw tworzyła w duetach. Z siostrą, Åsą Träff, napisała pięć książek o psycholog Siri Bergman, z których aż dwie nominowane były do nagrody „Najlepsza szwedzka powieść kryminalna roku” przez Szwedzką Akademię Kryminału. Natomiast z Paulem Leanderem-Engströmem stworzyła popularną trylogię „Mroczna Moskwa”, prezentującą wstrząsający obraz Rosji za rządów Putina.


W 2015 roku podjęła decyzję o samodzielnym debiucie i tak powstała powieść "Stąpając po cienkim lodzie". Książka odniosła ogromny sukces – prawa do jej publikacji sprzedano do 22 krajów, a prawa do ekranizacji zakupiła słynna amerykańska wytwórnia filmowa, New Line Cinema.„Imponująca. Mistrzowski popis, który wynosi tę autorkę na czołowe miejsce w ciągle gęstniejącym tłumie skandynawskich twórców powieści noir”.

Kirkus Reviews


„Ta książka ma wszystkie niezbędne składniki najlepszych skandynawskich kryminałów”.

Crime by the Book


Maxime Chattam


Urodził się w 1976 roku. Gdy jako nastolatek odkrył Władcę pierścieni Tolkiena i powieści Stephena Kinga, zapragnął zostać pisarzem. Przez rok studiował kryminologię, poznając tajniki psychiatrii kryminalnej, kulisy medycyny sądowej i pracę policji. Uczestniczył wówczas w sekcjach zwłok i spotkaniach specjalistów różnych dziedzin, a doświadczenia te pomogły mu w późniejszej karierze pisarskiej.


Serca francuskich czytelników podbił już swoją debiutancką powieścią "Otchłań zła" otwierającą słynną bestsellerową „Trylogię zła”. Dwie pozostałe części cyklu "W ciemnościach strachu" i "Diabelskie zaklęcie" powtórzyły sukces pierwszego tomu. Od tej pory Maxime Chattam mógł na dobre poświęcić się pisaniu i zgodnie ze swoim postanowieniem wydawać co roku nową książkę. Wszystkie wydane dotychczas pozycje uzyskały we Francji status bestsellerów, sprzedając się w milionowych nakładach i zbierając entuzjastyczne recenzje.


„Chattam potrafi nadać kształt przerażeniu, a legendy w jego książkach są w stanie zawładnąć rzeczywistością. Mroczna wyobraźnia, oryginalne pomysły i talent do mrożenia krwi w żyłach zapewniły autorowi pierwsze miejsca na listach bestsellerów nie tylko w rodzinnej Francji”.

Magazyn Literacki Książki

Już 24 maja premiera najnowszej powieści Maxime’a Chattama! Pierwsza literacka próba Chattama, uaktualniona, przeredagowana i po latach opublikowana.

Świat wykreowany przez autora przywodzi na myśl twórczość Davida Lyncha, Jeana-Pierre’a Jeuneta i braci Cohen.


„To opowieść o naszych najpodlejszych instynktach, o tym, co w człowieku najgorsze – chodzi jedynie o sposób, w jaki o tym opowiadamy. Zło i forma wypowiedzi”.

Maxime Chattam


Pierre to pewien cyniczny młodzieniec, który pracuje w zoo w Vincennes. W pracy robi, co mu się żywnie podoba, podobnie jak w swoim nieuporządkowanym życiu. Czas wypełniają mu miłostki na jedną noc, których nie potrafi, a być może i nie chce przekształcać w trwałe relacje. Jest jednak obok niego niezwykła kobieta, Ophélie – zwariowana blondynka, która określa się sama „kolekcjonerką samobójstw”. Pewnego wieczoru zaciąga Pierre’a na cmentarz Père-Lachaise…

Wkrótce po tym wydarzeniu zaczynają ginąć ludzie z kręgu zawodowego i prywatnego mężczyzny.


Jak dotąd autor wydał we Francji 22 powieści, z których aż 19 ukazało się w Polsce (wszystkie nakładem Wydawnictwa Sonia Draga):

„Trylogia zła”:

"Otchłań zła"

"W ciemnościach strachu"

"Diabelskie zaklęcie"


„Dyptyk czasu”:

"Upiorny zegar"

"Requiem otchłani"


Cykl „Człowiek”:

"Tajemnice chaosu"

"Drapieżcy"

"Teoria Gai"


Cykl „Ludivine Vancker”:

"Plugawy spisek"

"Cierpliwość diabła"


Cykl „Inny świat”:

"Przymierze trojga"

"Królowa Malroncja"

"Jądro ziemi"

"Entropia"

"Oz"

"Neverland"Inne powieści:

"Krew czasu"

"Niech będzie wola twoja"

"Sen śmiertelników" - premiera 24 maja 2017

Wydawnictwo Sonia Draga