#
#

Kursy powieściopisarskie dla początkujących

Kursy powieściopisarskie

Zapraszamy Was na kursy powieściopisarskie w Maszynie do pisania. Szczególnej uwadze polecamy dwa: Podstawy tworzenia powieści, które w Toruniu poprowadzi Piotr Głuchowski oraz Powieść kryminalną, prowadzoną przez Wojciecha Chmielarza w Warszawie. Obaj, to autorzy doskonałych kryminałów, więc warsztatu będziecie uczyć się od najlepszych.

Kursy rozpoczynają się już w październiku, więc jeśli macie ochotę uczyć się od mistrzów gatunku - szybko rezerwujcie miejsca.

Zobaczcie, kto już jest po debiucie z maszynowych kursantów :-)

Piotr Głuchowski - reporter,, zdobywca Grand Press, autor kryminałów i współautor bestsellerów non-fiction, m.in. biografii o. Tadeusza Rydzyka „Imperator” (2013, wspólnie z Jackiem Hołubem) i „Karbali” (2015, wspólnie z Marcinem Górką). Dwie jego powieści kryminalne („Umarli tańczą” i „Lód nad głową”) zostały nominowane do Nagrody Wielkiego Kalibru. W sierpniu 2016 ukazał się kryminał z nowej serii opisującej perypetie wrocławskiego komisarza Waldemara Warskiego i berlińskiej policjantki Any Wittesch pt. „Sługi Boże”. A we wrześniu wejdzie na ekrany film na podstawie tej książki z Bartłomiejem Topą w roli komisarza Warskiego.

Wojciech Chmielarz - autor kryminałów o komisarzu Mortce, trzykrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Nagrodę tę otrzymał w 2015 roku za powieść Przejęcie. W 2016 roku został ponownie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru za powieść Wampir. Publikował m.in.: w „Pulsie Biznesu”, „Press-ie”, „Nowej Fantastyce” i „Polityce”. Był redaktorem naczelnym serwisu internetowego newserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. W przygotowaniu jest film fabularny na podstawie jego drugiej książki Farma lalek. We wrześniu ukaże się kolejna jego książka "Ogród marzeń".