#

"Łowcy ognia" Mons Kallentotf

Wydawnictwo Rebis

14.02.2017

"Łowcy ognia" Mons Kallentotf

Dzisiaj trafił do księgarni dziewiąty tom zmagań znakomitej komisarz Malin Fors!


Jest noc. Malin Fors stoi jak skamieniała. Nie wie, jak się tu znalazła… Przed nią na ziemi leżą zwęglone zwłoki kobiety. Wczesny wrześniowy poranek, las wciąż jest ciemny, z rejonu przemysłowego pod Linköpingiem unosi się chmura dymu i woń spalenizny – płonie fabryka farb. Poprzedniego dnia w kontenerze na śmieci znaleziono ciało dziewięcioletniego chłopca. Został zamordowany. Pochodził z rozbitej rodziny, wieczorami często wymykał się sam z domu. Choć początkowo nic na to nie wskazuje, Malin przeczuwa, że istnieje jakiś związek między tymi sprawami. Coś łączy tego chłopca i tę kobietę. Świat płonie i kto to wie, jak krzyżują się ścieżki ludzi? Jaką logiką kieruje się bezwzględny morderca…


"...wiarygodny obraz dzisiejszej Szwecji w rozsypce. Ale Kallentoft nie jest sztampowym pisarzem. Pragnie uchwycić emocje i to, co dotyczy życia zwykłych ludzi. [...] Z Łowców ognia wyłania się przerażająca poezja. Jest brutalna, ponieważ my tacy jesteśmy".

Dala-Demokraten


Mons Kallentoft urodził się 15 kwietnia 1968 roku we Vreta klosters w Östergötland w Szwecji. Jest pisarzem i dziennikarzem, cenionym przede wszystkim jako twórca powieści kryminalnych. Swoją karierę rozpoczynał jako dziennikarz. Pracował również w branży reklamy. Pierwszą powieść pod tytułem "Pesetas" (Dreszczowiec) wydał w 2000 roku, otrzymując przyznawaną przez Związek Pisarzy Szwedzkich nagrodę Katapultpriset. Dobrze przyjęte zostały również napisane przez niego później powieści obyczajowe - m.in. pod tytułem "Food Noir". Najlepiej znany jednak czytelnikom na całym świecie jako twórca klimatycznych kryminałów, których główną bohaterką jest detektyw Malin Fors.

Do tej pory ukazało się dziewięć książek z tego cyklu, a prawa wydawnicze zostały sprzedane do wielu krajów świata. Książki ukazały się do tej pory w aż 28 językach świata - opublikowano je m.in. w UK, Kanadzie, USA, a także w Polsce. Trafiły one na prestiżowe listy bestsellerów. Wielokrotnie nagradzany - w 2008 roku otrzymał wyróżnienie Hagdahlspriset, a 2009 roku wyróżniono go nagrodą Premio Espana.

Informacja biograficzna z www.empik.com

Wydawnictwo Rebis

https://www.rebis.com.pl/