#
#

Arne Dahl, właśc.Jan Lennart Arnald jest z zawodu literaturoznawcą. Zadebiutował w 1990 powieścią Chiosmassakern, napisaną pod własnym nazwiskiem. Jest redaktorem czasopisma „Aiolos”, pracuje także jako recenzent w gazecie „Dagens Nyheter”.

Dużą popularność w Szwecji oraz za granicą zdobył jako Arne Dahl cyklem powieści kryminalnych o Drużynie A, specjalnej jednostce policji szwedzkiej, przeznaczonej do walki z przestępstwami o zasięgu międzynarodowym. Głównymi bohaterami cyklu są członkowie Drużyny A, m.in. Paul Hjelm, Kerstin Holm oraz Arto Söderstedt. Książki cyklu tłumaczone były na wiele języków (m.in. na inne języki skandynawskie, niemiecki, angielski, włoski, hiszpański, francuski). Na ich podstawie powstał także serial telewizyjny produkcji szwedzko-niemieckiej.

Nowa książka Arne Dahl

Szwedzki pisarz i krytyk działający pod pseudonimem Arne Dahl wydał kolejną książkę promowaną hasłem "Muzyka przestaje grać. Kto zostanie bez krzesła – umiera".

Detektywi Opcopu – specjalnej jednostki Europolu z Hagi – z Paulem Hjelmem na czele muszą wyjaśnić nietypową sprawę i powiązać ze sobą jej makabryczne wątki. W różnych częściach Europy dochodzi do nagłych i zaskakujących zgonów. Na światło dzienne wychodzą przerażające eksperymenty na ludziach prowadzone w imię nauki. Przetrzymywani na wyspie ludzie z głodu zaczynają zjadać się nawzajem.

Paulowi w śledztwie pomagają policjanci z całej Europy, między innymi Marek Kowalewski – warszawski gliniarz od papierkowej roboty, który zwalczał przestępczość gospodarczą w Europie Wschodniej.

Redakcja ZwB