#
#

Grze patronuje serwis Zbrodnia w Bibliotece. A za użyczenie zdjęć do oprawy graficznej gry dziękujemy Arkowi Stankiewiczowi ze Studia Fotografii Czarnaoffca.

Olsztyńska literacka gra miejska

Kolejna atrakcja dla miłośników kryminału z Olsztyna - w ramach akcji Olsztyn czyta kryminały już 18 listopada rozpocznie się literacka gra miejska! Grze patronuje serwis Zbrodnia w Bibliotece.

Startujemy z grą w poniedziałek 18 XI 2013, godz. 17:00 – 20:00

I chociaż grać będzie można do 16 grudnia, to z nieoficjalnych przecieków wynika, że naprawdę WARTO wziąć udział w inauguracji gry...

Dlaczego?

Ponieważ TEGO wieczoru w niektórych stanowiskach gry poza pojemnikiem ze słowami do losowania spotkacie tajemnicze postacie... kryć się będą w ścianach olsztyńskich lokali pisarze.

A Wy, kochani - teraz już AUTORZY, będziecie mieli okazję porozmawiać, zapytać, wziąć autograf, zupełnie na luzie wykorzystać szansę, że trzech autorów będzie tam właśnie tylko dla Was. A każdy z autorów będzie miał niespodzianki. Warto zamienić z nimi choć słowo... Bo niektórzy mogą zostać mile zaskoczeni.

Nie bez znaczenia jest też nasza współpraca z niezwykłym Wydawnictwem Oficynka...

PRZEBIEG GRY:

W miejscach będących punktami gry (lista na karcie gry) zostaną wcześniej ustawione pojemniki z karteczkami do losowania i będą czekały na graczy aż do 16 XII

1. Gracz odbiera kartę gry w Planecie 11

2. Udaje się (w sobie dogodnej kolejności oraz czasie) do miejsc wyznaczonych jako stanowiska gry - warunek - musi odwiedzić wszystkie do 16 XII

3. W każdym ze stanowisk losuje słowo/zwrot, które mają stanowić

a) potwierdzenie, że gracz zaliczył punkt,

b) być inspiracją do kolejnej części opowieści.

4. Wylosowane słowo/zwrot gracz wpisuje w wyznaczone na karcie miejsce i odznacza stanowisko na karcie gry, a obok dopisuje fragment opowieści zgodnie z porywami swojej wyobraźni i chęciami z owym zwrotem. UWAGA! Czasem wystarczy jedno zdanie :)

5. Po odwiedzeniu wszystkich stanowisk, gracz napisaną historię oddaje na mecie gry – filia nr 1

UWAGA! Martwisz się, że karta gry to za mała powierzchnia na Twoje pomysły? Nic nie szkodzi! :D Pisz na czym chcesz... no w granicach rozsądku;)! Tylko zachowaj zasadę umieszczania słów wylosowanych przy fragmencie tak, jak będzie to pokazane na karcie gry i przed oddaniem na mecie swojej opowieści zepnij ją ze sobą np. zszywką.

I NA KONIEC :)

Grę możecie przejść tyle razy, ile Ci się podoba, a każda kolejna opowieść zwiększa szanse, że to właśnie Twoja historia zostanie wybrana, by pojawić się w antologii kryminalnej z Olsztynem w tle (e-book). Czas przejścia również nie jest określony, byle by do zakończenia zabawy, to jest do 16 XII złożyć swoją opowieść w filii nr 1. Także każdego wieczoru możesz odwiedzać inne stanowisko gry i spokojnie pisać kolejne fragmenty swojej historii, ale...

No właśnie! Jednak im szybciej, tym lepiej. Dla pierwszych 30 osób mamy niespodzianki – na mecie gry czekać będą kryminał z puli perełek z lat 60-tych i 70-tych. Książki, które na Was czekają nie są nowościami, ale są w bardzo dobrym stanie, a wielu z nich nie uświadczycie w księgarniach a nawet często bibliotekach.