#
#

"Ludzie doskonali" Peter James

Wydawnictwo Albatros

Peter James "Ludzie doskonali" oraz " Dom na wzgórzu"

Peter James

Brytyjski twórca thrillerów i kryminałów, autor m.in. cyklu powieści z detektywem Royem Grace’em, w 2016 roku otrzymał Diamond Dagger, prestiżową nagrodę przyznawaną pisarzom kryminałów za całokształt twórczości.


Diamond Dagger wręczana jest od 1986 roku przez brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy Kryminałów, w skład którego wchodzi obecnie 700 członków. W przeszłości wyróżnienie to otrzymali m.in. Elmore Leonard, John le Carré, Val McDermid, Frederick Forsyth i Lee Child. Decyzję o włączeniu do tego wąskiego grona Petera Jamesa uzasadniono faktem, że autor jest „mistrzem narracji” i „królem kryminałów policyjnych”, który dzięki „długotrwałej perfekcji” wniósł „znaczący wkład” w gatunek. „Zaangażowany w mówienie prawdy o życiu wewnątrz brytyjskiej policji, Peter związał się z policją z Sussex, często towarzysząc policjantom i detektywom na służbie, by móc obserwować realia ich pracy” – czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia Pisarzy Kryminałów.

Z wyróżnienia ucieszył się sam autor, który przyznał, że otrzymanie Diamond Digger jest jednym z najwspanialszych momentów jego kariery i dowodem na to, iż marzenia się spełniają. Wspomniał czasy, gdy jako młody pisarz uczęszczał na ceremonie wręczania nagród i słuchał przemówień zwycięzców, marząc, że kiedyś sam znajdzie się na ich miejscu, co wówczas wydawało mu się czystą fantazją. „Zawsze czułem, że Diamond Dagger stoi ponad wszystkimi innymi nagrodami w świecie kryminału i thrillera. Jest ona bez wątpienia najbardziej pożądaną nagrodą ze wszystkich, częściowo ze względu na swą historię, częściowo z powodu tego, kto o jej przyznaniu decyduje. Ale ważniejsza od tego wszystkiego jest lista poprzednich zwycięzców – istny spis nazwisk gigantów naszego gatunku” – powiedział James.
Urodzony w 1948 roku w Brighton Peter James znany jest głównie z serii kryminałów, których bohaterem jest posługujący się niekonwencjonalnymi metodami pracy detektyw Roy Grace. 28 powieści pisarza przetłumaczono jak dotąd na 36 języków i sprzedano w nakładzie przekraczającym 16 milionów egzemplarzy.

Booklips


"Ludzie doskonali" Peter James
Przekład: Paweł Lipszyc
Premiera: 11 kwietnia 2017


Kiedy planujący potomstwo przyszli rodzice, John i Naomi Klaessonowie, dowiadują się, że są nosicielami genu, który prawdopodobnie spowoduje u ich dzieci rzadką chorobę genetyczną, postanawiają zgłosić się do prowadzonego przez jedną z amerykańskich klinik tajnego programu, który pomoże im zaprojektować doskonałe dziecko. Ich jedynym marzeniem jest posiadanie zdrowego, szczęśliwego potomstwa. Nie chcą też po raz kolejny przeżywać śmierci ich ukochanego dziecka. Za czterysta tysięcy dolarów będą mogli wybrać wszystkie geny ich przyszłego potomka. Wkrótce Naomi dowiaduje się, że urodzi niezwykłe bliźnięta…


"Dom na wzgórzu" Peter James
Tłumaczenie: Robert Waliś
Data wydania: 13 kwietnia 2016

Mistrzowskie połączenie kryminału z gotycką ghost story!


Przeprowadzka z centrum Brighton na prowincję, to poważne przedsięwzięcie i wyzwanie dla trzyosobowej rodziny. Jednak Cold Hill House – ogromna, zrujnowana georgiańska posiadłość, budzi w Olliem niesamowitą ekscytację. Jeszcze nie wie, czy podoła finansowo temu wyzwaniu, ale od dziecka marzył o tym, by zamieszkać na wsi, a rezydencja wydaje mu się idealnym miejscem dla kochającej kontakt z naturą córki. Posiadłość jest inwestycją, która ma generować zyski i być bazą dla jego nowej firmy projektującej strony internetowe. Jego żona, Caro, podchodzi do tego mniej optymistycznie, a dwunastoletnia Jade nie jest zadowolona z rozstania z przyjaciółmi. Już po kilku dniach od przenosin, staje się jasne, że Harcourtowie nie są jedynymi mieszkańcami Cold Hill House. Gdy dom zwraca się przeciwko nim, nie pozostaje im nic innego, jak pogrążyć się w jego mrocznej historii...

"Mówili, że martwi nie mogą cię skrzywdzić... mylili się..."


Wydawnictwo Albatros