#
#

tytuł: Pies ogrodnika

autorka: Katarzyna Gacek

wydawnictwo: Znak

data premiery: 9 marca 2022

Pies ogrodnika

​Tajemnicze morderstwo, nielegalna miłość i miasteczko pełne podejrzanych. Co zrobić, kiedy mąż cię zdradza? Możesz spróbować go przechytrzyć, a potem… założyć kobiecą agencję detektywistyczną!

Gaja jest zmuszona, by zmienić swoje pozornie poukładane życie. Wspiera ją przebojowa rudowłosa modelka Klara i najlepsza przyjaciółka – urzędniczka Matylda. Pech (albo szczęście?) sprawia, że właśnie wtedy w Milanówku zostaje popełnione morderstwo. Ofiarą jest uczennica liceum, a agencja Czajka dostaje pierwsze zlecenie: ma udowodnić niewinność jedynego podejrzanego – przystojnego nauczyciela matematyki, którego właśnie aresztowano. By rozwikłać tajemnicę morderstwa, Gaja wchodzi w konflikt z miejscową policją i będzie musiała stawić czoło uczuciom, o których dawno zapomniała.


O książce:

Magdalena Witkiewicz: Świetny kryminał! Cudownie spędziłam czas, czytając. Całą agencję darzy się sympatią. A co najważniejsze, rozwiązanie pokazuje, że gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. A w zasadzie trzy baby! Miałam wrażenie, że Joanna Chmielewska powróciła!


Alek Rogoziński: Czy przyłapanie męża na zdradzie może być początkiem mrożącej krew w żyłach przygody detektywistycznej? Jak najbardziej! Wciągający, napisany z ogromną lekkością i dowcipem kryminał Katarzyny Gacek zapewni wam rozrywkę na najwyższym poziomie. A przy okazji przekona was, że… w kobietach siła! Polecam!


Katarzyna Gacek – pisarka i scenarzystka, z wykształcenia psycholożka. Ukończyła kurs detektywistyczny, pracowała w agencji, mieszka w małym miasteczku pod Warszawą. Jej powieść W jak morderstwo została zekranizowana (do obejrzenia na Netfliksie).

Katarzyna Gacek