#
#

tytuł: Przedsmak zła

tytuł oryginału: Before Evil

autorka: Alex Kava

ISBN: 978-83-276-3497-9

liczba stron: 336

wydawnictwo: HarperCollins Publishers

PRZEDSMAK ZŁA

Znakomita Alex Kava powraca z prequelem bestsellerowego "Dotyku Zła" rozpoczynającego cykl o profilerce Maggie O’dell. 14 marca ukaże się thriller „Przedsmak zła”. Tym razem autorka cofa się do czasu sprzed znanego czytelnikom „Dotyku zła”, opisując pierwsze śledztwo prowadzone przez Maggie w terenie i spotkanie z jej późniejszym prześladowcą, Albertem Stucky.


Ciało zwisało z sufitu. Ręce i nogi były związane kablem, a ściany pokrywały rozbryzgi krwi. W kuchni stało otwarte pudełko na jedzenie na wynos, nad którym unosiła się chmara much. W środku znajdowała się ludzka śledziona, a może wątroba, trudno powiedzieć. Taki widok zastała agentka Maggie O’Dell na miejscu zbrodni. Pierwszym, które oglądała na własne oczy, a nie na zdjęciach policyjnych techników. Dotąd próbowała przeniknąć umysły zabójców zza biurka, jednak przy tworzeniu profilu tego mordercy ma jej pomóc praca w terenie. Giną kolejne ofiary, sprawca działa według określonego wzorca, ale do czasu. Nieoczekiwanie skupia uwagę na Maggie O’Dell i zmienia zasady gry. Prowokuje i zaprasza do okrutnej zabawy, w której zwycięży ten, kto pierwszy dopadnie przeciwnika.

KRYTYCY O TWÓRCZOŚCI ALEX KAVY:

“Kava dodaje ludzki pierwiastek do wywołującego palpitacje serca morderczego wyścigu”

- Publishers Weekly

***

“Thrillery z Maggie O’Dell staja się nawet jeszcze lepsze z książki na książkę”

- The Omaha World Herald

***

“Kava precyzyjnie tworzy autentyczne, trójwymiarowe postaci”

- The Boston Globe

***

“Napięcie, suspens, mistrzowskie zwroty akcji… warsztat pisarski Kavy to wszystko zawiera.”

- Crimespace

***

“Profesjonalistka, Kava pisze z taką kalkulacją i zręcznością jak O’Dell tworzy profile. Znakomicie wyważone tempo.”

- The Lincoln Journal Star

***

“Styl pisarski jest wyważony, a fabuła dobrze utkana. Podstawa kryminalistyczna dogłębnie przestudiowana.”

- Crime Fiction Lover (UK)

***

„Gdy ktoś z reputacją Lee Child’a pisze o bohaterce twojej książki „Zagubiony bliźniak Reacher’a” (protagonista powieści tegoż), to MUSISZ COŚ ROBIĆ DOBRZE”

-BookPage


UWAGA!

Równocześnie ukaże się "Dotyk Zła", wznowienie pierwszej części kultowej serii o agentce FBI, zajmującej się tworzeniem psychologicznych portretów morderców.


O autorce:

pochodząca z Silver Creek w Nebrasce Alex Kava, a właściwie Sharon Kava, to uznana autorka thrillerów psychologicznych, które regularnie goszczą na listach bestsellerów. Jej powieści są podbudowane rzetelną wiedzą psychologiczną, a także znajomością procedur policyjnych, co dodaje im wiarygodności. Chociaż są fikcją literacką, często impulsem do ich napisania stawały się prawdziwe zbrodnie. Opierając się na konkretnych zdarzeniach, Kava konstruuje prawdopodobne rozwinięcia rzeczywistych, dotąd niewyjaśnionych wątków śledztwa. Słusznie uważa, że taka metoda pisarska pomaga uzyskać rys autentyzmu, tak bardzo ceniony przez czytelników. Nieważne, o jak okrutnych, podszytych szaleństwem zbrodniach czytamy. Jeżeli uwierzymy autorce, pozwolimy się wciągnąć w jej mroczny świat. Razem z nią próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy zło jest nieodłączną cechą ludzkiej natury i dlaczego niektórzy z nas tak łatwo przekraczają granicę, za którą rozpościera się mrok. Alex Kava nadal mieszka w Nebrasce. Jest członkinią Mystery Writers of America oraz Sisters In Crime.


źródło: materiały prasowe wydawnictwa


Patronat:

Alex Kava