#
#

Wydawnictwo Czarna Owca

Autor : Malin Persson Giolito

Tytuł: Ruchome piaski

Premiera: 2 sierpnia 2017

Wydanie pierwsze

RUCHOME PIASKI

​Ofiara czy morderczyni? Najbogatsi rzadko spotykają się z tymi, których los doświadczył najciężej. Jednak czasem jest inaczej. Tak jak w Powszechnym Gimnazjum w Djursholmie, gdzie piątka nastolatków i nauczyciel chcą zrobić razem coś dobrego, ale kończy się to katastrofą. Co stanie się z Mają – nastolatką, która stanie przed sądem? Czy młoda dziewczyna poradzi sobie z trudną sytuacją, która przewróci jej życie do góry nogami?

Maja Norberg dla jednych jest zwykłą osiemnastolatką, cudem ocalałą z tragedii. Dla innych najbardziej znienawidzoną nastolatką w kraju. Oskarżona o masowe zabójstwo, którego ofiarami byli jej chłopak i najlepsza przyjaciółka, spędziła dziewięć potwornych miesięcy w więzieniu.

„Ruchome piaski” to opis tragedii, której akcja rozgrywa się w wolnej strefie zamieszkałej przez przedstawicieli wyższych klas. To także pełen empatii portret młodego człowieka, który staje w obliczu śmierci i wyroku.

„Powietrze jest szare i gęste od dymu prochowego. Wszyscy z wyjątkiem mnie zostali zastrzeleni. W moim przypadku skończyło się na siniaku”.

o autorce:

Malin Persson Giolito prowadziła wcześniej praktykę adwokacką i pracowała w Komisji Europejskiej w Brukseli. Wcześniej opublikowała powieści „Dubbla slag” (2008), „To tylko dziecko” (2010), „Ponad wszelką wątpliwość” (2012). Jest autorką cenionej kolumny literackiej w czasopiśmie „Amelia”. Wychowywała się w Djursholmie, obecnie mieszka z rodziną w Brukseli.