#
#

SAMOTNY WILK(THE ROGUE LAWYER)

John Grisham

Tłumaczenie: Anna Dobrzańska
Data wydania: 27 kwietnia

Samotny wilk

John Grisham "Samotny wilk", dostępna już od 27 kwietnia

MISTRZ THRILLERA PRAWNICZEGO W NAJWYŻSZEJ FORMIE:
TRZYDZIESTA POWIEŚĆ W BLISKO TRZYDZIESTOLETNIEJ KARIERZE PISARSKIEJ JOHNA GRISHAMA!

Sebastian Rudd nie jest typowym prawnikiem. Rolę jego biura pełni kuloodporna furgonetka z dostępem do bezprzewodowego internetu, wyposażona w barek, małą lodówkę, wygodne skórzane fotele, broń ukrytą w schowku i solidnie uzbrojonego kierowcę. Nie ma firmy, partnerów, współpracowników i tylko jednego podwładnego, który pełni funkcję kierowcy, ochroniarza, urzędnika sądowego i powiernika. Mieszka samotnie w małym, ale niezwykle bezpiecznym mieszkaniu na ostatnim piętrze, którego głównym meblem jest zabytkowy stół bilardowy. Popija burbona i nosi broń.

Sebastian broni tych, których inni prawnicy omijają szerokim łukiem. Dlaczego właśnie ich? Ponieważ uważa, że każdy ma prawo do sprawiedliwego procesu, nawet jeśli on sam musi grać nieczysto, by osiągnąć ten cel. Równie mocno jak niesprawiedliwości, nie znosi firm ubezpieczeniowych, banków i korporacji. Nie ufa władzy, choć w jakimś sensie ją reprezentuje.

SEBASTIAN RUDD TO JEDNA Z NAJBARWNIEJSZYCH, NAJBARDZIEJ WYRAZISTYCH I JEDNOCZEŚNIE KONTROWERSYJNYCH POSTACI
WYKREOWANYCH PRZEZ JOHNA GRISHAMA. AUTOR NIE STARZEJE SIĘ I NIE TRACI „PAZURA”, MIMO OGROMNEGO DOROBKU LITERACKIEGO I SUKCESÓW. JEGO NOWY BOHATER JEST BARDZO NOWOCZESNY, BLISKI JACKOWI REACHEROWI, CHARAKTEREM I METODAMI DZIAŁANIA.

Redakcja ZwB