#
#

"Siostry krwi" Graham Masterton

Wydawnictwo Albatros

"Siostry krwi" Graham Masterton

W piątek 30 września Warszawę odwiedzi Graham Masterton! Pretekstem do wizyty jest polska premiera "SIÓSTR KRWI", najnowszej książki z kryminalnego cyklu z detektyw Katie Maguire.

Mistrz grozy spotka się z czytelnikami w piątek 30 września o godzinie 18:00 w Empiku Junior na ul. Marszałkowskiej 116/122.

Spotkanie poprowadzi Piotr Pocztarek, który wnikliwie odpyta Grahama Mastertona, a potem odda mikrofon ciekawskim fanom.

Tym razem na pełnoletnich uczestników spotkania, czeka dodatkowa atrakcja – możliwość wzięcia udziału w losowaniu wyjątkowej nagrody, którą jest przejście przez piwnicę grozy Horror House II z samym Grahamem Mastertonem. Nagrodę będzie można odebrać tuż po spotkaniu. Szczęśliwców, wylosowanych ręką mistrza, zaprosimy na ulicę Nowy Świat 52 na godzinę 20:30 – będą mieli okazję bać się razem królem strachu.

Serdecznie zapraszamy i życzymy powodzenia!
GRAHAM MASTERTON urodził się w Edynburgu 16 stycznia 1946 roku. Jego dziadkiem był Thomas Thorne Baker, znakomity naukowiec, który wynalazł DayGlo i jako pierwszy przekazał zdjęcia przez radioodbiornik. Po ukończeniu szkoły Whitgift w Croydon pracował jako dziennikarz w „Crawley Observer”. W wieku 24 lat został mianowany redaktorem naczelnym „Penthouse” i „Penthouse Forum”. Początkowo pisał poradniki seksuologiczne, jednym z nich była Magia seksu, która na całym świecie sprzedała się w liczbie przeszło 3 milionów egzemplarzy. Zadebiutował jako autor horrorów w 1976 roku książką o tytule Manitou, będącą opowieścią o indiańskim szamanie narodzonym ponownie w obecnych czasach, aby zemścić się na białym człowieku. Powieść bardzo szybko stała się światowym bestsellerem. Na jej podstawie po dwóch latach nakręcono film o tym samym tytule.

Do tamtej pory Graham Masterton wydał ponad 40 horrorów, uhonorowanych nagrodami:

  • Special Edgar przyznawana przez Mystery Writers of America za Kostnicę (Charnel House)
  • Srebrny Medalem od West Cost Review of Books za Zwierciadło piekieł (Mirror)
  • Prix Julia Verlanger (jako jedyny pisarz nie francuski) za Wizerunek zła (Family portrait), będący współczesną wersją Portretu Doriana Graya Oscara Wilde’a

    Graham Masterton jest autorem ponad stu nowel, pisze również thrillery, powieści historyczne, horrory, nowele o klęskach żywiołowych, nowele dla dzieci, opowiadania, i sagi historyczne. Jego trzy opowiadania zostały sfilmowane dla Tony’ego Scotta, twórcy telewizyjnego serialu The Hunger. Graham Masterton jest autorem ponad 100 książek, które zostały przetłumaczone na 18 języków. W 1999 roku powstała biografia Mastertona zatytułowana Manitou Man. Masterton jest stałym współpracownikiem magazynów „Cosmopolitan”, „Men’s Health”, „Nowa Fantastyka”, „Woman” i „Woman’s Own”. Masterton mieszka w Surrey w Anglii. Ma trzech synów; jego żona Wiescka zmarła 27 kwietnia 2011.
SIOSTRY KRWI

Premiera 28 października 2016 r.

Piąty tom przygód ambitnej irlandzkiej policjantki, Katie Maguire

Katie Maguire nigdy by nie pomyślała, że pewnego dnia irlandzkie zakonnice będą potrzebować jej ochrony…

W domu opieki na obrzeżach Cork jedna ze starszych zakonnic zostaje uduszona we śnie. Wszystko wskazuje na eutanazję, dopóki w rzece Glashaboy nie zostają odnalezione zwłoki innej siostry z tego samego klasztoru. Obie zakonnice były przecież dobrymi kobietami, które przysięgły służbę Bogu. Dlaczego ktoś miałby je zabijać?

Gdy w należącym do zakonu ogrodzie zostaje odnaleziona czaszka dziecka, Katie odkrywa mającą przeszło 50 lat tajemnicę, która może ją doprowadzić do seryjnego mordercy zakonnic. Czy zdoła poznać jego tożsamość, zanim sama stanie się obiektem zainteresowania zabójcy?

Świetna książka. Bez cienia wątpliwości zasługuje na 5 gwiazdek.
Bestselling Crime Thrillers

Masterton umiejętnie żongluje wieloma elementami fabuły naraz. Znany przede wszystkim jako autor licznych powieści grozy – a jest prawdziwą gwiazdą w tym gatunku – Masterton teraz pokazuje się swoim czytelnikom z nieco innej strony, czyli jako autor kryminałów. Fani nieznający jego serii o Katie Maguire jak najszybciej powinni nadrobić zaległości.
BooklistWydawnictwo Albatros