#
#

tytuł: Ciemność nad miastem

autor: Adam Christopher

tytuł oryginału: Darkness on the Edge of Town

seria: Stranger Things

tłumaczenie: Paulina Braiter

wydawnictwo: Wydawnictwo Poradnia K

premiera: 3 lipca 2019

ISBN: 9788366005556

liczba stron: 350

Ciemność nad miastem

DRUGA POWIEŚĆ ZE ŚWIATA STRANGER THINGS OPOWIE O PRZESZŁOŚCI HOPPERA

Wydawnictwo Poradnia K zaprezentowało drugą oficjalną powieść „Stranger Things”, „Ciemność nad miastem” 3 lipca 2019, czyli dokładnie w przeddzień premiery trzeciego sezonu kultowej już serii Netflixa.

Co było przed… Latem 1977 roku wydarzyło się coś niezwykłego...

„Pisanie tej książki przysporzyło mi wiele radości. Jestem wielkim fanem serialu, a Jim Hopper to mój ulubiony bohater. Zagłębienie się w jego przeszłość w Nowym Jorku było świetnym doświadczeniem i mam nadzieję, że czytelnicy będą mieli równie wiele frajdy z poznawania jego przygód, co ja, kiedy je pisałem” - napisał na swoim blogu autor, Adam Christopher.

Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta z Jedenastką, lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wyciąga z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork” i zaczyna „przesłuchanie”. Jak to się stało, że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam”? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku? I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niż mówić o swojej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak zaczyna się opowieść o incydencie w Nowym Jorku ‒ ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło…

Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper zaczyna od nowa. Mała córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ‒ życie w cywilu wydaje się takie łatwe… Ale gdy nagle zjawiają się tajemniczy agenci federalni i konfiskują akta dotyczące serii brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę.

Jako tajniak infiltruje świat nowojorskich gangów ulicznych. Gdy jest bliski rozwiązania sprawy, w całym mieście gasną światła, pogrążając Hoppera w ciemności głębszej niż kiedykolwiek wcześniej.


Fragment książki

‒ Nim zostałem naczelnikiem policji w Hawkins, pracowałem w Nowym Jorku jako gliniarz, detektyw w wydziale zabójstw.

Nastka wymówiła bezdźwięcznie nieznane słowo.

– A, tak – rzekł – zabójstwo. To znaczy morderstwo.

Popatrzyła na niego zdumiona.

Hopper westchnął, zastanawiając się, czy właśnie nie otworzył puszki Pandory.

– W każdym razie latem siedemdziesiątego siódmego zdarzyło się coś bardzo dziwnego…


„Możliwość dołożenia własnej cegiełki do mitologii serialu takiego jak Stranger Things to prawdziwy zaszczyt, i nic nie byłoby takie samo, gdyby nie David Harbour i Millie Bobby Brown, którzy tchnęli życie w ekranowe wersje Jima Hoppera i Jedenastki. Mam nadzieję, że nie przyniosłem wstydu waszym postaciom” – napisał Adam Christopher w posłowiu do książki.


O autorze

Adam Christopher zadebiutował książką Empire State, która została powieścią roku „SciFiNow” i „Financial Timesa”. Jest autorem Made to Kill, Standard Hollywood Depravity i Killing Is My Business, a także Seven Wonders, Hang Wire i The Burning Dark. Jego opowiadanie trafiło do bestsellerowej antologii Star Wars: From a Certain Point of View, wydanej z okazji czterdziestolecia Gwiezdnych wojen. Christopher stworzył też oficjalne powieści ze świata popularnego serialu Elementary i nagradzanej serii gier Dishonored oraz, wspólnie z Chuckiem Wendigiem, The Shield dla Dark Circle/Archie Comics. Urodzony w Nowej Zelandii, od 2006 mieszka w Wielkiej Brytanii.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA