#
#

W tym roku przypada setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Dokładamy swoją cegiełkę do obchodów i zapraszamy Was do udziału w konkursie na opowiadanie, którego tłem będą wydarzenia lub postacie związane z Powstaniem Wielkopolskim.

Do 20 marca (do godziny 00:00) macie czas, aby przesłać swoje opowiadanie lub szkic opowiadania na nasz konkurs.

Spośród nadesłanych prac jury wybierze 18 najlepszych tekstów. Ich autorów zaprosimy na bezpłatne 3-dniowe warsztaty z Sylwią Chutnik, Przemysławem Semczukiem i Piotrem Bojarskim do Poznania. Laureaci konkursu, którzy mieszkają poza stolicą Wielkopolski, będą mieli zwrócone koszty dojazdu i zakwaterowania. Podczas warsztatów będziecie szlifować swoje pomysły i opowiadania pod okiem doświadczonych pisarzy, tak aby mogły one ukazać się drukiem w antologii opowiadań.

KONKURS PISARSKI – CO TRZEBA WIEDZIEĆ

1. Konkurs przeznaczony jest dla mieszkańców województwa wielkopolskiego.

2. Opowiadanie lub szkic opowiadania, przesłane na konkurs, musi nawiązywać do Powstania Wielkopolskiego. Lektury pomocnicze znajdziecie TUTAJ

3. Opowiadanie lub szkic opowiadania powinnno być napisane/powinien być napisany w jednym z trzech gatunków: obyczajowym, kryminalnym/sensacyjnym lub z elementami reportażu. Opowiadanie nie może być nigdzie wcześniej opublikowane.

Prosimy o zapoznanie się z pełnym regulaminem konkursu. PRZECZYTAJ REGULAMIN

Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy od 5 lutego do 20 marca (do godziny 00:00) 2018 roku za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ

Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do dołączenia zgody rodzica lub opiekuna prawnego do udziału w konkursie. Zgodę należy wypełnić, wydrukować, podpisać i skan dokumentu dołączyć do formularza zgłoszeniowego.

Pobierz wzór zgody >> WZÓR ZGODY

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23 kwietnia 2018 r. na stronie Maszyny do Pisania, na fanpage’u Maszyny do Pisania oraz na stronach Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Uczestnicy warsztatów zostaną podzieleni na trzy sześcioosobowe grupy (w zależności od gatunku przesłanego opowiadania lub szkicu opowiadania). Każda z grup będzie pracować z jednym nauczycielem.

Jeśli macie pytania, piszcie do nas na adres: u.seczyk@maszynadopisania.pl

O nauczycielach:


Sylwia Chutnik – pisarka, dramatopisarka i felietonistka. Jest autorką m.in. powieści „Kieszonkowy Atlas Kobiet”, „Dzidzia”, „Cwaniary”, „Jolanta”, „Smutek cinkciarza”, książki „Warszawa Kobiet 2011”, zbioru felietonów „Mama ma zawsze rację”, „Proszęwejść. Więzienie, historie nieprawdziwe”, zbioru opowiadań „W krainie czarów”, rozmów „Kobiety, które walczą”. Laureatka Paszportów Polityki 2008 (literatura). Trzykrotnie nominowana do Nagrody Nike (w 2009, 2012 i 2015 r.). W 2010 roku dostała Społecznego Nobla Fundacji Ashoka za działalność społeczną. W 2011 roku została laureatką nagrody Fundacji Polcul za działalność społeczną. Jej książki zostały wydane w dziewięciu krajach.

Przemysław Semczuk – dziennikarz i publicysta specjalizujący się w tematyce historii Polski okresu PRL. Jest autorem m.in. książek reportażowych „Magiczne Dwudziestolecie”, „Wampir z Zagłębia”, „Kryptonim Frankenstein”, a także Laureatem Nagrody Prezydenta Lublina – Kryształowej Karty Polskiego Reportażu.

Piotr Bojarski – dziennikarz poznańskiego oddziału Gazety Wyborczej. Jest dwukrotnym laureatem nagrody Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Jego powieść „Juni” wygrała konkurs literacki na najlepszą powieść o Poznaniu, zorganizowany przez Wydawnictwo Miejskie Posnania i Voyager Club. Jest autorem powieści kryminalnych „Ściema” i „Biegacz”, a także reportaży historycznych „Cztery twarze Prusaka”, „Poznaniacy przeciwko swastyce” i „Przebudzeni”.

Projekt realizowany jest na zlecenie Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Patronat nad konkursem objęło Wydawnictwo Poznańskie i serwis Lubimy Czytać .

Partnerami są:

Kryminalna Piła – literackimi śladami

Okoń w sieci

Blog o książkach Godsavethebook

Blog Czytam, bo lubię

Portal Zbrodnia w Bibliotece

Konkurs pisarski partnerzy