#

TESS GERRITSEN amerykańska pisarka, z zawodu lekarz internista. Po studiach praktykowała w Honolulu na Hawajach. Porzuciła karierę medyczną by poświęcić się wychowaniu dzieci i pisaniu powieści. Mieszka z rodziną w amerykańskim stanie Maine. Zadebiutowała w 1987 r. romansem z wątkami kryminalnymi, ale kariera pisarska Gerritsen nabrała rozpędu w 1996 r., gdy jej pierwszy thriller medyczny, DAWCA, trafił na listę bestsellerów „New York Timesa”, a prawa do wersji filmowej kupił Paramount. W kolejnych latach ukazały się: INFEKCJA, NOSICIEL, GRAWITACJA (milion dolarów za prawa filmowe!), GRZESZNIK, SOBOWTÓR, AUTOPSJA, OGRÓD KOŚCI, KLUB MEFISTA, MUMIA, DOLINA UMARŁYCH, MILCZĄCA DZIEWCZYNA…

W sumie Tess Gerritsen jest autorką 8 romansów kryminalnych, 11 thrillerów z cyklu z Jane Rozzoli i Maurą Isles i 6 thrillerów poza serią. Przekłady książek Gerritsen publikowane są w 35 językach i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów w USA i Europie.

Strona WWW: www.tessgerritsen.com

Tess Gerritsen w Polsce

Tess Gerritsen odwiedzi Warszawę i Wrocław w czerwcu 2016 roku.

Będzie gościem Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, gdzie odbierze Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru.

W piątek 3 czerwca o godzinie 18:00 autorka spotka się z czytelnikami w warszawskim Empiku Junior (ul. Marszałkowska 116/122).

Spotkanie poprowadzi Anna Dziewit Meller.

W sobotę 4 czerwca o godzinie 16:00 Tess Gerritsen zagości we wrocławskim kinie Nowe Horyzonty (ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21).


IGRAJĄC Z OGNIEM (PLAYING WITH FIRE)

Tess Gerritsen

tłumaczenie: Andrzej Szulc
premiera: 18 maja

Autorka bestsellerowej serii “RIZZOLI&ISLES” tym razem napisała thriller osnuty wokół utworu muzycznego skomponowanego w Wenecji u progu drugiej wojny światowej.

Julia Ansdell, skrzypaczka, matka trzyletniej Lilly, podczas pobytu w Rzymie wchodzi w posiadanie partytury z zapisem nutowym utworu „Incendio”, skomponowanego przez nieznanego muzyka Lorenzo Todesco. Gdy Julia próbuje zagrać utwór, jej córka wpada w szał, zabija kota i próbuje skrzywdzić matkę. Jaki jest związek pomiędzy dziwnym zachowaniem dziewczynki a nieznanym utworem muzycznym? Tropy wiodą do Wenecji lat 40. XX wieku i związku dwojga młodych muzyków, który nie miał szans na szczęśliwe spełnienie w faszystowskich Włoszech Benito Mussoliniego.

Wyobraźnia Gerritsen pozwala jej docierać do tak mrocznych i przerażających zakamarków ludzkiej psychiki, że Edgar Allan Poe i H.P. Lovecraft wydają się przy niej niewiniątkami.

Chicago Tribune

Jeden z najbardziej wszechstronnych głosów w świecie dzisiejszych thrillerów.
Providence Journal

Igrając z ogniem sprawi, że porzucicie wszystkie swoje zajęcia, by zanurzyć się w tej hipnotyzującej opowieści.

Choć kochamy Jane Rizzoli i Maurę Isles, Tess Gerritsen może częściej wysyłać je na urlop naukowy, jeśli tylko będzie w tym czasie pisała tak świetne thrillery jak ten.
Los Angeles Times

Świetnie napisany, wyjątkowy thriller… prowokujący do myślenia i na długo pozostający w pamięci.
Lansing State Journal