#
#

Autor: Damien Boyd

Przełożył: Krzysztof Krzyżanowski

Data premiery: sierpień 2017

Format: 140 × 208

Oprawa: miękka

Stron: 188

W LINII PROSTEJ. Kryminalna seria o komisarzu Dixonie

W linii prostej to pierwszy tom cyklu kryminalnego Damiena Boyda, opowiadającego o losach komisarza policji Nicka Dixona. Nick tuż po objęciu posady na posterunku Avon & Somerset Police, w swoich rodzinnych stronach, dowiaduje się, że jego dawny partner wspinaczkowy Jake Fayter odpadł od skały i zginął na miejscu.

Dixon niemal od razu się orientuje, że to nie mógł być wypadek – Jake był niezwykle doświadczonym i zapobiegliwym himalaistą. Bardzo szybko na jaw wychodzą skrywane dotąd tajemnice przyjaciela: handel narkotykami i inne nieczyste interesy. Komu mogło najbardziej zależeć na pozbyciu się Faytera? Czy zaangażowanie się w śledztwo nie zagrozi samemu komisarzowi?

Nick Dixon to pragmatyczny i inteligentny adwokat, który znacznie różni się od ekscentrycznych detektywów występujących w kryminałach. Daleko mu do Harry’ego Hole’a stworzonego przez Jo Nesbø czy do Kurta Wallandera, którego do życia powołał Henning Mankell. Dixon nie pije, nie bierze narkotyków, nie korzysta z usług prostytutek. Nie znaczy to jednak, że jest postacią nudną. „Tematem moich powieści nie jest życie osobiste komisarza, skupiam się na sprawach, które rozwiązuje” – przekonuje Damien Boyd.

O autorze:

Damien Boyd urodził się w Londynie. Jest prawnikiem, specjalistą w zakresie prawa karnego, i autorem bardzo popularnych powieści kryminalnych. Pisząc je, często sięga do własnych doświadczeń zawodowych i akt Koronnej Służby Prokuratorskiej.