#
#

Wojny szpiegów

Adam Brookes

Premiera 28 września

Wydawnictwo MUZA


Wojny szpiegów

Szpiegiem zostaje się na całe życie. W świecie opanowanym przez kłamstwo, jeden człowiek szuka prawdy. Nowa powieść Adama Brookesa, autora nominowanej do prestiżowych nagród debiutanckiej powieści ,,Noc ślepowrona”, w księgarniach już 28 września.

Związany z brytyjskim wywiadem dziennikarz Philip Mangan zostaje zdemaskowany. Z obawy o własne życie ukrywa się przed chińskimi służbami specjalnymi w Afryce Wschodniej. Wie, że utknął w martwym punkcie, a jego kariera legła w gruzach. Pewnego dnia Mangan staje się naocznym świadkiem zamachu terrorystycznego. W środku nocy kontaktuje się z nim tajemniczy Chińczyk, który chce mu przekazać informacje na temat sprawców. Mangan znowu ląduje w oku cyklonu. W tym samym czasie w deszczowym Hongkongu dochodzi do morderstwa. Ofiarą jest niezwykle ważny współpracownik MI6, który ginie zaledwie kilkanaście minut po spotkaniu ze swoją agentką, Trish Patterson. Sprawy przybierają nieoczekiwany i niebezpieczny obrót. Mangan i Patterson staną się narzędziami w rękach nieobliczalnego zła. Jeśli uda im się przeżyć...

,,Wojny szpiegów” to trzymający w napięciu thriller szpiegowski, w którym fabuła budowana jest z zachowaniem niezwykłej precyzji i z dbałością o detale. Adam Brookes ujawnia kulisy pracy ludzi związanych z wywiadem. Autor szczegółowo przedstawia również polityczno-społeczne tło wydarzeń, starając się wyjść poza perspektywę europocentryczną. Niejednoznaczne zakończenie w stylu mistrza gatunku Johna le Carré, rozbudza apetyt na dalszy ciąg przygód Philipa Mangana i Trish Patterson.

Godny następca Johna le Carré

,,Daily Express”

O Autorze:

Adam Brookes – studiował sinologię w School of Oriental and African Studies w Londynie. Był wieloletnim korespondentem zagranicznym dla stacji BBC. Dwukrotnie wysyłano go na placówkę w Chinach, a także do Indonezji i Stanów Zjednoczonych. Brookes relacjonował wydarzenia w Afganistanie, Iraku, Korei Północnej oraz w wielu innych państwach w Azji i na Bliskim Wschodzie. Debiutował w 2014 roku powieścią ,,Noc ślepowrona” (MUZA 2015), dla której inspiracją był epizod z jego życia. Książka miała doskonałe recenzje w prasie (m.in. „Daily Mail”, „Sunday Times”, „The Times”, „New York Times”, „Washington Post”, „Telegraph”). Była nominowana do nagrody CWA John Creasey Dagger i pojawiła się na listach najlepszych książek roku „Times Literary Supplement”, „Kirkus” i „NPR”.


materiały: wYdawnictwo MUZA