#
#

tytuł: Zanim zawisły psy (audiobook)

autor: Jens Henrik Jensen

wydawnictwo: Editio

czas nagrania: 15 godz. 18 min.

czyta: Andrzej Pinkowski

ZANIM ZAWISŁY PSY

To pierwsza część trylogii o Nielsie Oxenie. Jens Henrik Jensen debiutował w Danii już w 1994 roku - każda z jego powieści szybko wskakiwała na listy bestsellerów. Autor z powodzeniem łączy wątki kryminału, thrillera i dramatu obyczajowego. "Zanim zawisły psy" od 16 lipca można słuchać jako audiobooka.

Niels Oxen sam wybrał samotność. Jest bezdomny, nie ma nikogo, kradnie resztki jedzenia, by przeżyć. Niegdyś wielokrotnie odznaczany żołnierz, dziś walczy z koszmarnymi wspomnieniami, szukając spokoju w jutlandzkich lasach. Niestety, nie znalazł go - może to dlatego, że w okolicy nagle zaczęły ścielić się trupy, wszyscy właśnie jego uważają za mordercę, a służby usilnie chcą w jego słowach znaleźć dowody na popełnienie przestępstwa?


"Przejazd obok szpaleru głów nabitych na pal sprawił, że wypił tamtego dnia więcej niż jedno piwo. Kiedy ich konwój mijał to miasteczko w drodze powrotnej, widział, jak jakaś starowinka zdejmowała jedną z głów. Powoli jechali obok, a kobieta, trzymając w rękach odrąbaną głowę, spojrzała na niego z wyrazem całkowitej rezygnacji na pomarszczonej twarzy. Głowa należała do mężczyzny w średnim wieku i miała szeroko otwarte oczy. Potem nabrał przekonania, że mężczyzna musiał być jej synem. Staruszka spojrzała na głowę, brudną od zaschniętej brązowej krwi, a potem na niego - obcego żołnierza, który przesuwał się wolno w kordonie pojazdów wojskowych. (...) Ostatnim, co zobaczył, było, jak ostrożnie wkłada głowę do torby na zakupy." / fragment

Audiobook dostępny w sprzedaży