#
#

"Zimne ognie" Simon Beckett

Wydawnictwo Czarna Owca

"Zimne ognie" Simon Beckett

Misternie skonstruowany thriller autora Chemii Śmierci.

Niektóre chwile wrzynają się w pamięć na zawsze.

Jest ciemno. Światło wpada przez okno na drugim końcu podestu i starcza go akurat, żeby się nie potknąć. Oddech przychodzi z trudem. Od schodów dobiegają ciężkie kroki. Kobieta stoi pod ostatnimi drzwiami na piętrze. Nie ma już dokąd biec, myśli tylko o tym, żeby się ukryć.

Simon Beckett, Zimne ognie (fragment)


Kate Powell to silna, odnosząca sukcesy zawodowe mieszkanka Londynu. Mimo że ceni sobie swoją niezależność, bardzo chce mieć dziecko i zdaje sobie sprawę, że dla niej to może być ostatni moment na macierzyństwo. Kate ma jednak za sobą nieudany związek i strach przed zaufaniem nowej osobie. Wpada więc na pomysł, by znaleźć idealnego dawcę spermy.

Zamieszcza więc prywatne ogłoszenie w poszukiwaniu dawcy nasienia. Wśród zgłoszeń znajduje się Alex Turner. Jest przystojny, nieco wstydliwy i bardzo inteligentny. Czegóż chcieć więcej?

Pierwsze wrażenie okazuje się jednak niebezpiecznie mylące…


Simon Beckett pracował jako dziennikarz freelancer, pisał artykuły do ogólnokrajowych gazet i kolorowych dodatków. Jest autorem czterech międzynarodowych bestsellerów – kryminałów z udziałem kryminologa-antropologa, doktora Davida Huntera: Chemia śmierci, Zapisane w kościach, Szepty zmarłych i Wołanie grobu – i czterech autonomicznych thrillerów psychologicznych, z których ostatnio wydane zostały Rany kamieni.
Wydawnictwo Czarna Owca