#

gdzie? Toruń


XXII Toruński Festiwal Książki

Od 27 listopada do 5 grudnia 2016 r. potrwa wielkie literackie święto w Toruniu.

Zbrodnia w Bibliotece objęła patronatem dni kryminału podczas XXII Toruńskiego Festiwalu Książki!

Miłośników gatunku zapraszamy na warsztaty interaktywne z technikami kryminalistyki, liczne spotkania autorskie, podczas których będzie można porozmawiać między innymi z Joanną Opiat - Bojarską, Mariuszem Czubajem, Ryszardem Ćwirlejem, Robertem Małeckim, czy Wojciechem Bursztą.

Najmłodszych zachęcamy do wzięcia udziału w specjalnie przygotowanych warsztatach detektywistycznych na podstawie przygód Lessego i Mai, serii książek wydawnictwa ZAKAMARKI.

Całe rodziny mogą wziąć udział w plenerowej grze miejskiej, podczas której wcielą się w detektywów i rozwikłać zagadkę kto i dlaczego skradł wyjątkową formułę konstruowania nowoczesnej powieści. Dla wszystkich chętnych rozwiązać naszą łamigłówkę przygotowaliśmy książkowe upominki!


Szczegółowe informacje na stronie:http://www.torunskifestiwalksiazki.pl/Dla wszystkich miłośników książek liczne spotkania z pisarzami i promocje ich książek, warsztaty literackie, wystawy i rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego „O liść konwalii”.

Koordynatorem wydarzenia jest Centrum Kultury „Dwór Artusa”, ale w organizację włącza się jak co roku wiele toruńskich instytucji kultury, Książnica Kopernikańska i jej filie, Dom Muz oraz Muzeum Etnograficzne.