#
#

tytuł: Kolekcjonerka zbrodni

autor: Zuzanna Pol

premiera e-book: 15.04.2020 r.

premiera książki: 6.05.2020 r.

wydawnictwo: Bellona

liczba stron: 232

Kolekcjonerka zbrodni

KOLEKCJONERKA ZBRODNI na swoim blogu polskiepato.pl pod pseudonimem Kvoka opisuje i kolekcjonuje ślady dzikiego okrucieństwa, bezdennej głupoty i banalnego zła, umieszcza je tam jak znaczki w klaserze. Ta strona w klaserze poświęcona jest zabójcom, tutaj cała seria gwałcicieli, a następne rzadkie serie sadystów i zboczeńców. Pod każdym szczegółowy opis: co zrobił, jak zwabił, jak zabił, zaszlachtował, pokroił, jak się pastwił. Taka to historia i taka kolekcja. Wszystkie te zdarzenia miały miejsce, zostały opisane w prasie, w pamięci sąsiadów. Głośniejsze zdobyły zasięg ogólnopolski, o tych kameralnych pisały lokalne gazety.

Ta książka jest o niej – blogerce, o jej szczególnej kolekcjonerskiej pasji, o kryminalnych historiach Polski B i ich podłożu – alkoholizmie, przemocy domowej, sąsiedzkiej zawiści.

Zbrodnie okrutne, z nagłego porywu lub przypadkowe, sąsiedzkie. Młotkiem, pilnikiem, drutem, piłą mechaniczną. Na polskiej wsi, pod lasem, w opłotkach. Takie właśnie przypadki „kolekcjonuje” młoda blogerka, sama będąca mieszkanką małej miejscowości. Dociera do policyjnych akt i prasowych doniesień, zamieszcza na blogu suche dane, opisy zdarzeń, fotografie miejsc, ofiar i oprawców. I wyobraża sobie, że te zbrodnie mogłyby się zdarzyć na jej ulicy.


NASZA RECENZJA

FRAGMENT KSIĄŻKI

WYWIADO autorce:

ZUZANNA POL - z wykształcenia arabistka, z zawodu reporterka, dziennikarka, fotografka i – farciara, bo wielkim przywilejem jest lubić swoją pracę.

Pisanie tej książki było jednak podróżą do piekła, ale każda podróż, nawet ta na samo dno, poszerza horyzonty, wiedzę o sobie samym i o świecie. Ze świata bohaterów tej książki możemy wrócić, jesteśmy tam tylko turystami.

Pamiętajmy jednak o tym, że ten świat jest ciągle czyimś realnym cierpieniem. Autorka ma nadzieję, że może dzięki tej lekturze, kogoś ono ominie.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA

Zuzanna Pol