#

Goście Wydawnictwa Sonia Draga na Warszawskich Targach Książki

Podczas Warszawskich Targów Książki będzie można spotkać niezwykle ciekawych autorów Wydawnictwa Sonia Draga. Gośćmi będą niekwestionowani mistrzowie kryminału Charlotte Link, Camilla Grebe i Maxime Chattam.

Charlotte Link, niekwestionowana królowa niemieckiego kryminału!

25 milionów sprzedanych egzemplarzy w samych tylko Niemczech, prawie 500 tysięcy sprzedanych egzemplarzy w Polsce, 13 bestsellerowych thrillerów psychologicznych w języku polskim. Premiera najnowszej powieści zatytułowanej "Oszukana" już w maju!

W 2007 roku uhonorowana prestiżową niemiecką nagrodą Złotego Pióra za całokształt twórczości i spopularyzowanie niemieckiej powieści kryminalno-obyczajowo-psychologicznej na świecie


Charlotte Link urodziła się w 1963 roku. Należy do najpoczytniejszych współczesnych niemieckich autorek, a popularność zawdzięcza zwłaszcza swojej wszechstronności. Zasłynęła zarówno dzięki powieściom obyczajowym, jak i psychologicznym powieściom sensacyjnym w najlepszym brytyjskim stylu. Każda jej książka miesiącami gości na szczytach list bestsellerów, nic więc dziwnego, że jej książki tłumaczone są na kilkanaście języków. Autorka mieszka z rodziną w Wiesbaden. Jako wielka miłośniczka zwierząt otacza troską porzucone psy i znajduje im nowych opiekunów. Co ciekawe, za swoje pierwsze polskie honorarium, otrzymane za Echo winy, wykupiła z transportu konia jadącego na rzeź z Polski do Włoch. W podobny sposób wykorzystała gażę za wydanie węgierskie – dzięki niej uratowała życie owczarkowi kaukaskiemu, trzymanemu przez jego ówczesnych węgierskich właścicieli na łańcuchu. Moritz przez długi czas mieszkał z pisarką w jej domu, pomagając jej w tworzeniu kolejnych dzieł i towarzysząc w urlopach, które spędzała z rodziną w Prowansji.


Camilla Grebe, szwedzka autorka, która zadebiutowała w 2009 roku i od tamtej pory należy do ścisłego grona wziętych autorów powieści kryminalnych. Szwedzcy krytycy podkreślają zwłaszcza jej przenikliwość i bystrość obserwacji („Norran”).


Autorka urodziła się w 1968 roku w Sztokholmie, gdzie ukończyła Wyższą Szkołę Handlową. Poza pisarstwem jest również odnoszącą sukcesy bizneswoman − prowadzi firmę doradczą w zakresie zarządzania oraz jest współzałożycielką StorySide, cieszącego się popularnością szwedzkiego wydawcy audiobooków.


Najpierw tworzyła w duetach. Z siostrą, Åsą Träff, napisała pięć książek o psycholog Siri Bergman, z których aż dwie nominowane były do nagrody „Najlepsza szwedzka powieść kryminalna roku” przez Szwedzką Akademię Kryminału. Natomiast z Paulem Leanderem-Engströmem stworzyła popularną trylogię „Mroczna Moskwa”, prezentującą wstrząsający obraz Rosji za rządów Putina.


W 2015 roku podjęła decyzję o samodzielnym debiucie i tak powstała powieść "Stąpając po cienkim lodzie". Książka odniosła ogromny sukces – prawa do jej publikacji sprzedano do 22 krajów, a prawa do ekranizacji zakupiła słynna amerykańska wytwórnia filmowa, New Line Cinema.„Imponująca. Mistrzowski popis, który wynosi tę autorkę na czołowe miejsce w ciągle gęstniejącym tłumie skandynawskich twórców powieści noir”.

Kirkus Reviews


„Ta książka ma wszystkie niezbędne składniki najlepszych skandynawskich kryminałów”.

Crime by the Book


Maxime Chattam


Urodził się w 1976 roku. Gdy jako nastolatek odkrył Władcę pierścieni Tolkiena i powieści Stephena Kinga, zapragnął zostać pisarzem. Przez rok studiował kryminologię, poznając tajniki psychiatrii kryminalnej, kulisy medycyny sądowej i pracę policji. Uczestniczył wówczas w sekcjach zwłok i spotkaniach specjalistów różnych dziedzin, a doświadczenia te pomogły mu w późniejszej karierze pisarskiej.


Serca francuskich czytelników podbił już swoją debiutancką powieścią "Otchłań zła" otwierającą słynną bestsellerową „Trylogię zła”. Dwie pozostałe części cyklu "W ciemnościach strachu" i "Diabelskie zaklęcie" powtórzyły sukces pierwszego tomu. Od tej pory Maxime Chattam mógł na dobre poświęcić się pisaniu i zgodnie ze swoim postanowieniem wydawać co roku nową książkę. Wszystkie wydane dotychczas pozycje uzyskały we Francji status bestsellerów, sprzedając się w milionowych nakładach i zbierając entuzjastyczne recenzje.


„Chattam potrafi nadać kształt przerażeniu, a legendy w jego książkach są w stanie zawładnąć rzeczywistością. Mroczna wyobraźnia, oryginalne pomysły i talent do mrożenia krwi w żyłach zapewniły autorowi pierwsze miejsca na listach bestsellerów nie tylko w rodzinnej Francji”.

Magazyn Literacki Książki

Już 24 maja premiera najnowszej powieści Maxime’a Chattama! Pierwsza literacka próba Chattama, uaktualniona, przeredagowana i po latach opublikowana.

Świat wykreowany przez autora przywodzi na myśl twórczość Davida Lyncha, Jeana-Pierre’a Jeuneta i braci Cohen.


„To opowieść o naszych najpodlejszych instynktach, o tym, co w człowieku najgorsze – chodzi jedynie o sposób, w jaki o tym opowiadamy. Zło i forma wypowiedzi”.

Maxime Chattam


Pierre to pewien cyniczny młodzieniec, który pracuje w zoo w Vincennes. W pracy robi, co mu się żywnie podoba, podobnie jak w swoim nieuporządkowanym życiu. Czas wypełniają mu miłostki na jedną noc, których nie potrafi, a być może i nie chce przekształcać w trwałe relacje. Jest jednak obok niego niezwykła kobieta, Ophélie – zwariowana blondynka, która określa się sama „kolekcjonerką samobójstw”. Pewnego wieczoru zaciąga Pierre’a na cmentarz Père-Lachaise…

Wkrótce po tym wydarzeniu zaczynają ginąć ludzie z kręgu zawodowego i prywatnego mężczyzny.


Jak dotąd autor wydał we Francji 22 powieści, z których aż 19 ukazało się w Polsce (wszystkie nakładem Wydawnictwa Sonia Draga):

„Trylogia zła”:

"Otchłań zła"

"W ciemnościach strachu"

"Diabelskie zaklęcie"


„Dyptyk czasu”:

"Upiorny zegar"

"Requiem otchłani"


Cykl „Człowiek”:

"Tajemnice chaosu"

"Drapieżcy"

"Teoria Gai"


Cykl „Ludivine Vancker”:

"Plugawy spisek"

"Cierpliwość diabła"


Cykl „Inny świat”:

"Przymierze trojga"

"Królowa Malroncja"

"Jądro ziemi"

"Entropia"

"Oz"

"Neverland"Inne powieści:

"Krew czasu"

"Niech będzie wola twoja"

"Sen śmiertelników" - premiera 24 maja 2017

Wydawnictwo Sonia Draga