#

Bohater

Wiktor Mrok

Już 19 maja w księgarniach pojawi się Bohater! Nowa książka Wiktora Mroka porywa w szaleńczą gonitwę za bezwzględnym mścicielem. Wciągający kryminał, pełen napięcia, brutalnych zbrodni i zaskakujących zwrotów akcji, który nie pozwoli na złapanie oddechu do samego końca.

Mściciel, sadystyczny morderca… a może jedyny sprawiedliwy?

"W Moskwie w ciągu jednego dnia następuje seria brutalnych morderstw. Ofiarami są pośrednicy finansowi, którzy oferują tak zwane chwilówki, czyli szybkie wysokooprocentowane pożyczki, często wykorzystując nieświadomych klientów na wielkie kwoty. Pułkownik Nikiszina wraz ze swoim zespołem nie jest w stanie nadążyć za kolejnymi zgłoszeniami. A morderca porusza się niczym duch – zabija niepostrzeżenie, nie zostawia śladów, umyka kamerom i policyjnym zasadzkom. Szybko okazuje się, że ofiary łączą nie tylko malwersacje finansowe…

Jak namierzyć mordercę oszustów, któremu po cichu kibicują mieszkańcy miasta? Czy zabójca zdoła doprowadzić swoją misję do końca, zanim policja połączy wszystkie tropy?

Zespół śledczych w porywającym pościgu za nieuchwytnym mścicielem, który sam wymierza sprawiedliwość."


Wiktor Mrok urodzony w 1957 roku; emerytowany wojskowy i zadeklarowany technokrata; posiada gruntowną wiedzę z dziedziny psychologii oraz socjologii; pisarz – chociaż (jak sam przyznaje) nigdy nie zamierzał nim być. Swoją pierwszą książkę pt. "Czerwony parasol" napisał pod wpływem chwili. Kolejne jego dzieła – „Mała baletnica” oraz „Incel” – ugruntowały jego pozycję w literackim świecie. Jego najnowsza powieść zatytułowana „Bohater” ma szansę stać się jego najlepszym dziełem w dotychczasowym, literackim dorobku.