#

Andrzej Marek Grabowski

​Marcela ma sporo kłopotów, jednak niespodziewane zdarzenie sprawia, że wszystkie jej problemy w jednej chwili znikają, a młoda kobieta zaczyna uczestniczyć w śledztwie dotyczącym... jej własnej śmierci.

Ta książka to nie tylko kryminał, to także "opowieści niesamowite". Prawie wszystkie składające się na powieść historie wydarzyły się naprawdę, autor zbierał je przez wiele lat, słuchając zwierzeń osób, które w tych wydarzeniach uczestniczyły.Jest kryminał, jest morderstwo, jest trup, jest policjant, jest duch... Zaraz, zaraz, co?! Tak, jest duch. Bo to nie do końca zwyczajny kryminał. Za to znakomity. I do tego bardzo zabawny.

Wojciech Chmielarz


Dowcipnie i inteligentnie. Miejscami śmiertelnie poważnie. Plangmanowski sznyt.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki


Wzruszająca - choć to nie romantyczny wyciskacz łez. Zabawna - mimo że to nie komedia. Pełna obserwacji codziennego życia - chociaż to wcale nie literatura społecznie zaangażowana. Taka jest zaskakująca powieść Andrzeja Grabowskiego. A poza tym rzadko się zdarza, by nieboszczka prowadziła śledztwo we własnej sprawie.

Piotr Kofta


Wiedziałem, że lata pracy dla dzieci i wśród dzieci odbiją się na psychice Andrzej Marka Grabowskiego... - dobrze że odreagował na postaciach literackich. Dobrze dla milusińskich, a jeszcze lepiej dla czytelników!

Grzegorz Kasdepke
O autorze:

Andrzej Marek Grabowski

Przez wiele lat przygotowywał i prowadził telewizyjne programy dla dzieci m.in.: „Tik-Taka”, „Ciuchcię” i „Budzik”.
Jest autorem tekstów ponad pięciuset piosenek, z nieśmiertelnymi: Kulfonem, Witaminkami i Bursztynkiem na czele.
Napisał kilkanaście książek dla młodych czytelników, z których Wojna na pięknym Brzegu oraz Zenek i mrówki zostały wpisane na Złotą Listę Książek dla Dzieci Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, a Dziewczynka ze srebrnym zębem otrzymała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego. W literaturze ceni prawdziwe historie, dlatego najczęściej opowiada o sprawach, które wydarzyły się naprawdę, a bohaterami jego książek są ludzie, którzy mieli „szczęście” w tych niezwykłych wydarzeniach uczestniczyć.
„Dlaczego mnie zabiłaś?” jest pierwszą publikacją autora skierowaną do dorosłego czytelnika.
Marcela ma sporo kłopotów, jednak niespodziewane zdarzenie sprawia, że wszystkie jej problemy w jednej chwili znikają, a młoda kobieta zaczyna uczestniczyć w śledztwie dotyczącym… jej własnej śmierci.
Ta książka to nie tylko kryminał, to także „opowieści niesamowite”. Prawie wszystkie składające się na powieść historie wydarzyły się naprawdę, autor zbierał je przez wiele lat, słuchając zwierzeń osób, które w tych wydarzeniach uczestniczyły.