#

Dublerka

B.A. Paris Sophie Hannah Clare Mackintosh Holly Brown

CZTERY NIESAMOWITE POWIEŚCIOPISARKI POŁĄCZYŁY SWOJE SIŁY, BY STWORZYĆ TĘ PORUSZAJĄCĄ I MROŻĄCĄ KREW W ŻYŁACH HISTORIĘ.

Premierze książki towarzyszyć będzie także serial audio w gwiazdorskiej obsadzie. Dublerka to produkcja, w której głos został oddany wybitnym polskim aktorom. W rolach głównych pojawią się Anna Dereszowska (Elise), Paulina Holtz (Kendall), Małgorzata Lewińska (Bronnie) oraz Maria Seweryn (Carolyn). To wyjątkowy projekt Empik Go i Wydawnictwa Albatros, za którego produkcję odpowiada Monika Rawicka i Paweł Heba. Premiera w aplikacji 29 lipca.

Książka dla fanek prozy Liane Moriarty i Louise Candlish.

Spodoba się zarówno wielbicielkom klasycznych kryminałów Agathy Christie, jak i serialu „Wielkie kłamstewka” emitowanego przez HBO.

WIEM, CO ZROBIŁAŚ

WIEM, KIM JESTEŚ ZNAM CIĘ

Najbardziej prestiżowa akademia sztuk scenicznych w Londynie. Główna rola w szkolnym przedstawieniu może otworzyć drogę do kariery.

Cztery dziewczyny, dotąd tworzące zgraną paczkę, stają się konkurentkami. I piąta, która wydaje się najgroźniejsza, nie tylko jeśli chodzi o wynik rywalizacji.

Ale tak naprawdę to ich matki startują w wyścigu szczurów i nie cofną się przed niczym. A każda ma swoje tajemnice – mniej lub bardziej niewinne... a niektóre nawet mordercze.

MATKI

Kendall – żona Hollywoodu, która pragnie rozpocząć nowe życie w Londynie. Carolyn – profesor prawa, w skrytości marząca o zupełnie innej karierze. Elise – skupiona wyłącznie na swojej firmie. Bronnie – idealna gospodyni domowa. Nie mogłyby się bardziej różnić. Ale łączy je jedno: wszystkie walczą o dobro własnych córek, choć każda rozumie je po swojemu.

CÓRKI

Ruby – niestabilna psychicznie intrygantka. Jess – wyjątkowo utalentowana. Sadie – mająca najmniejsze szanse na sukces. Bel – marzenie wszystkich rodziców. Podobnie jak ich matki, różnią się między sobą, a jednak trzymają się razem. Choć w przeszłości doszło między nimi do poważnych konfliktów, które je podzieliły, wybaczyły sobie. Najbardziej prestiżowa w Londynie szkoła sztuk scenicznych jest jednak miejscem, gdzie ambicje dziewcząt ścierają się w sposób, który może skończyć się tragicznie.

TA NOWA

Jej pojawienie się miało załagodzić relacje między czwórką uczennic. Tymczasem konflikty eskalują do tego stopnia, że zagraża to już nie tylko zdrowiu psychicznemu dziewcząt, ale też ich życiu.

Ktoś sieje terror i szkoła zaczyna przypominać kłębowisko żmij.


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJA


O AUTORKACH:

B.A. Paris
Autorka bestsellerowych thrillerów i powieści psychologicznych, trzykrotnie nominowana do Bestsellera Empiku za najlepiej sprzedającą się książkę z literatury zagranicznej, dwukrotnie nominowana także do Goodreads Choice Award w kategorii kryminału i thrillera. Jej debiutancka powieść Za zamkniętymi drzwiami tylko w Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Jej książki przetłumaczono na ponad 40 języków.

Clare Mackintosh
Nagradzana brytyjska autorka thrillerów, które cieszą się popularnością także w Polsce. Jej książki osiągnęły status bestsellera „Sunday Timesa” i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Zanim na pełen etat zajęła się pisaniem, pracowała w policji.

Sophie Hannah
Uznana brytyjska pisarka, której książki zostały wydane w 27 krajach. Laureatka National Book Award za najlepszy kryminał. Ma na koncie dwie ekranizacje swoich książek. Pisze thrillery, została też wyznaczona przez wnuka Agathy Christie do kontynuowania dzieła jego babki – Hannah jest autorką kilku książek o nowych przygodach Herculesa Poirot.

Holly Brown
Amerykańska autorka thrillerów, która na co dzień prowadzi własny gabinet psychoterapii. Jej książki zyskały uznanie na Zachodzie, ale nie zostały dotąd wydane w Polsce. Autorka szczególnie dba o wątki konfliktów psychologicznych między bohaterkami, o których pisze.

Powieść, która latem 2019 roku ukazywała się w odcinkach na platformie Serial Box, została wydana w całości w sierpniu 2019 roku nakładem wydawnictwa Hodder & Stoughton.

DUBLERKA: jedna znakomita powieść – cztery bestsellerowe pisarki!

B.A. Paris nikomu nie trzeba przedstawiać. Brytyjska autorka thrillerów i powieści psychologicznych zrobiła zawrotną i niespodziewaną karierę dzięki debiutowi „Za zamkniętymi drzwiami”. Książka wywołała sporo szumu na międzynarodowym rynku wydawniczym, a jej sprzedaż w Wielkiej Brytanii przekroczyła już milion sprzedanych egzemplarzy – książka osiągnęła tam status platynowego bestsellera. W Polsce sprzedaż tego tytułu sięga już niemal 400 tysięcy! „Za zamkniętymi drzwiami” do dziś – ponad trzy lata po premierze – utrzymuje się na listach bestsellerów. Kolejne trzy książki tej autorki powtórzyły sukces debiutu. Polscy czytelnicy, którzy średnio co 2,5 minuty kupują jedną z jej powieści, pokochali B.A. Paris – autorka była trzykrotnie nominowana do BESTSELLERA EMPIKU i trzykrotnie znalazła się w finale plebiscytu Książka Roku Lubimyczytać.pl. Teraz B.A. Paris powraca w nowej odsłonie – wraz z trzema innymi popularnymi pisarkami wzięła udział w niecodziennym projekcie literackim, by dostarczyć wielbicielom swojego talentu kolejną emocjonującą powieść.

Najbardziej prestiżowa akademia sztuk scenicznych w Londynie.

Główna rola w szkolnym przedstawieniu może otworzyć drogę do kariery.

Cztery dziewczyny, dotąd tworzące zgraną paczkę, stają się konkurentkami.

I piąta, która wydaje się najgroźniejsza, nie tylko jeśli chodzi o wynik rywalizacji.

Ale tak naprawdę to ich matki startują w wyścigu szczurów i nie cofną się przed niczym.

A każda ma swoje tajemnice – mniej lub bardziej niewinne... a niektóre nawet mordercze.

Dzięki bezprecedensowej współpracy B.A. Paris, Sophie Hannah, Clare Mackintosh i Holly Brown powstał trzymający w napięciu thriller psychologiczny, który spodoba się zarówno

wielbicielom klasycznych kryminałów Agathy Christie, jak i serialu „Wielkie kłamstewka” emitowanego przez HBO.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest brytyjska platforma internetowa Serial Box, umożliwiająca czytanie i słuchanie powieści w odcinkach za pośrednictwem internetu i aplikacji mobilnej. Serial Box jest również słynącym z nietypowych i odważnych przedsięwzięć wydawcą, który chętnie zaprasza do współpracy popularnych, utalentowanych i nagradzanych pisarzy (i pisarki). Zgodnie z zasadami, jedno z nich obejmuje przewodnictwo w grupie – to od niego zależy, o czym będzie ta historia – i dobiera sobie pisarski zespół, składający się z trzech do pięciu autorów, którzy pracują na wzór scenarzystów seriali telewizyjnych, rozpisując na tablicy fabułę, akcję i postacie. Lider określa podstawowe zasady, które będą obowiązywały w świecie przedstawionym w powstającej powieści – tworzy swego rodzaju przewodnik dla swoich współpracowników. Pisarze wspólnie tworzą literacki odpowiednik pilota serialu. Praca w grupie jest miłą odmianą od tradycyjnego modus operandi pisarza – czyli samotnych zmagań z migającym kursorem na monitorze komputera. Tak pisana powieść dostępna jest w odcinkach na platformie Serial Box – w formie ebooka i audiobooka. Przypomina to emisję kolejnych odcinków serialu telewizyjnego, ale też nawiązuje do popularnej w XIX wieku publikacji fragmentów powieści w prasie, zanim całość w jednym tomie trafiła do księgarń – tak publikował m.in. Dickens, a potem Arthur Conan Doyle (a na rodzimym gruncie – Bolesław Prus czy Henryk Sienkiewicz). Oczywiście autorzy mają do dyspozycji zespół redakcyjny, a prawa do napisanej przez nich książki mogą zostać sprzedane na cały świat.

Tym razem Serial Box zwrócił się z propozycją współpracy do Sophie Hannah, brytyjskiej autorki kryminałów, laureatki National Book Award, która ma już na koncie dwie ekranizacje swoich książek. Odpowiedzialne zadania to jej specjalność – kilka lat temu została oficjalnie namaszczona przez wnuka Agathy Christie do kontynuowania dzieła jego babki (Hannah jest autorką kilku książek o nowych przygodach Herculesa Poirot). To Hannah wymyśliła zarys historii o czterech uczennicach prestiżowej szkoły artystycznej i narratorkami uczyniła matki dziewcząt. A skoro pojawiły się cztery narratorki, to oczywistą koleją rzeczy musiały za nimi stać cztery pisarki. Hannah już wcześniej zachwyciła się „Za zamkniętymi drzwiami” i ceniąc głębię psychologiczną tej powieści, natychmiast wysłała mail do B.A. Paris, a ta ochoczo przystała na propozycję wspólnej pracy nad książką o matkach i córkach oraz łączących je skomplikowanych relacjach i sekretach, których strzegą. Wkrótce do Paris dołączyła Clare Mackintosh – nagradzana brytyjska autorka tłumaczonych już na 30 języków bestsellerowych thrillerów, które cieszą się popularnością także w Polsce. Mackintosh znana jest z precyzji i rzeczowości (zanim na pełen etat zajęła się pisaniem, pracowała w policji). Zespół dopełniła Holly Brown, amerykańska pisarka, która na co dzień prowadzi własny gabinet psychoterapii. Jej konikiem są wątki konfliktów psychologicznych między bohaterkami thrillerów. Książki Brown, dotąd niepublikowane w Polsce, zdobyły niemałe uznanie na Zachodzie.

Choć autorki nie znały się wcześniej, szybko złapały nić porozumienia i – jak wspomina B.A. Paris – świetnie się bawiły. Każda z nich z wielkim przejęciem i zaangażowaniem udzielała głosu bohaterce, za którą była odpowiedzialna. Złożenie w całość pisanych przez nie części tekstu okazało się niełatwe, lecz dało wyśmienity efekt. Kolejne odcinki powieści gromadziły

coraz więcej i więcej czytelników. Nie było więc zaskoczeniem, że powieść, która latem 2019 roku ukazywała się w odcinkach na platformie Serial Box, już w sierpniu 2019 roku została wydana w całości nakładem wydawnictwa Hodder & Stoughton. Teraz trafia w ręce polskich czytelników!