#

Dziki ogień

Ann Cleeves

ELEKTRYZUJĄCY FINAŁ „SERII SZETLANDZKIEJ”!

Angielska rodzina – Helena i Daniel Flemingowie – postanawia przenieść się na Szetlandy. Mają nadzieję, że przeprowadzka będzie nowym początkiem ich małżeństwa. Chcą również zapewnić lepsze życie autystycznemu synowi. Wkrótce po ich wprowadzeniu się do nowego domu dotychczasowy właściciel posesji popełnia samobójstwo.

Na Flemingów pada cień podejrzeń. Otrzymują groźby, ktoś wysyła im rysunki szubienicy. Gdy w ich domu zostaje odnalezione ciało młodej opiekunki do dzieci, plotki o tej rodzinie rozprzestrzeniają się jak dziki ogień.

Jimmy Perez staje przed kolejnym trudnym wyzwaniem. Tylko czy jest na nie gotowy?


Książka mroczna i nastrojowa jak miejsce, w którym rozgrywa się akcja.
Zdecydowanie polecam, tak jak i cały cykl.

Anna Kańtoch

Ostatnia sprawa Pereza została misternie skonstruowana i pięknie spisana.
Czytelnicy serii będą za nim tęsknili.

„Publishers Weekly”


Rozczarowanych końcem podróży z bohaterem Cleeves pocieszy z pewnością fakt, że ostatni tom tej wielopłaszczyznowej serii jest istnym popisem pisarskich umiejętności.

„Kirkus Reviews”


Przemyślana fabuła, świetne postaci i mistrzowskie przedstawienie surowego otoczenia sprawiają, że jest to wspaniałe zakończenie tego doskonałego cyklu.

„The Guardian”FRAGMENT DO CZYTANIA


Ann Cleeves

Ann dorastała na wsi, najpierw w Herefordshire, później w North Devon. Za swoje kryminały zebrała szereg nagród, a w 2017 r. otrzymała Diamentowy Sztylet od Stowarzyszenia Pisarzy Literatury Kryminalnej, najwyższe tego typu wyróżnienie w Wielkiej Brytanii.

Do jej wiernych fanów zalicza się wielu autorów i autorek powieści, takich jak: Val McDermid, Peter James, Colin Dexter czy Peter Robinson. Jej książki zostały przetłumaczone na 20 języków i doczekały się kilku ekranizacji. „Serię Szetlandzką” na ekran przeniosła telewizja BBC, a latem 2018 serial Shetland okrzyknięto jednym z 10 najlepszych seriali kryminalnych wszech czasów.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA