#

Histeria

Izabela Janiszewska

Wielkimi krokami zbliża się "Histeria" Izabeli Janiszewskiej. Już 30 września kontynuacja bestsellerowego "Wrzasku", jednego z najgłośniejszych debiutów kryminalnych 2020 roku!

Precyzyjna kryminalna układanka.
W taką histerię mogę wpadać jak najczęściej.

Wojciech Chmielarz


Fenomenalny kryminał z ważnym przesłaniem.
Janiszewska z wirtuozerią łączy wartką akcję z aktualnymi problemami społecznymi.

Marcel MossDekadę temu Izabela Janiszewska spotkała zalewającego się łzami pięciolatka niosącego ogromny wypchany plecak. Chłopiec wyznał, że idzie do babci, ponieważ mama wyrzuciła go z domu. Widok tej smutnej twarzy powracał do autorki i mimo upływu lat sprowokował ją do napisania "Histerii".

Autorka zagłębiła się w raporty, statystyki i badania, by odkryć przerażające fakty. Co piąte dziecko w Polsce doświadcza przemocy psychicznej – tej, o której nie mówi się dużo w mediach, bo nie zostawia siniaków na ciele.

Pisząc "Histerię" Izabela Janiszewska przebrnęła przez dziesiątki dokumentów, przeanalizowała kroniki kryminalne i rozmawiała z ofiarami przemocy psychicznej. Rozmowy stały się tłem dla jej opowieści.


O "Histerii"

Komisarz Bruno Wilczyński popada w obsesję – nie może pogodzić się z tym, że wciąż nie udało mu się wsadzić za kratki psychopatycznego mordercy. Musi jednak wyruszyć w nowy pościg, gdy na warszawskim Ursynowie kobieta zostaje brutalnie zamordowana. Zwyrodnialec z przeszłości nie daje o sobie zapomnieć.

Tymczasem reporterka Larysa Luboń wpada na trop zagadkowego mężczyzny w masce, który prześladuje mieszkańców Warszawy. Czy naprawdę jest on potworem, jak sugerują media? A może prawda jest bardziej złożona?

Czy wszystkie czyny muszą mieć swoje konsekwencje? Jakie bestie kryją się w zwyczajnych ludziach? I czy można uciec przed przeszłością?


FRAGMENT DO CZYTANIA


Kim jest Izabela Janiszewska?


© Zuza Krajewska / Warsaw Creatives

Dziennikarka prasowa i telewizyjna, przez wiele lat pracowała dla cenionych stacji i magazynów, gdzie przygotowywała reportaże, teksty psychologiczne i rozmowy. Autorka programów reportażowych i talk-show, a także recenzentka scenariuszy filmowych.

Wytrawna słuchaczka, amatorka dobrego kina i niezłomna idealistka, która niczym magnes przyciąga przygody. W swojej twórczości inspiruje się psychologią oraz historiami z życia, które zostawiły w niej emocjonalny ślad. Prywatnie nieidealna mama dwóch urwisów.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA