#

Mgliste powietrze

Ann Cleeves

SZÓSTY TOM „SERII SZETLANDZKIEJ”, WIELOKROTNIE NAGRADZANEGO, KULTOWEGO CYKLU KRYMINALNEGO!

Po Czerni kruka, Bieli nocy, Czerwieni kości, Błękicie błyskawicy i Martwej wodzie nadszedł czas Mglistego powietrza. Szósta część „Serii Szetlandzkiej” autorstwa Ann Cleeves to kolejne zaproszenie do trzymającej w napięciu podróży wprost do nieodgadnionej krainy skał i mgły – zwłaszcza tej otaczającej tajemniczą śmierć pewnej młodej kobiety…

Grupa przyjaciół z Londynu udaje się na wesele na Unst – najbardziej wysuniętą na północ wyspę Szetlandów. Podczas przyjęcia znika Eleanor Longstaff. Następnego dnia jej przyjaciółka otrzymuje wiadomość, która brzmi jak notatka samobójcza, a ciało Eleanor wypływa na powierzchnię małego jeziora obok klifu.

Detektywi Jimmy Perez i Willow Reeves przybywają na miejsce zdarzenia, aby zbadać tajemniczą sprawę. Co wspólnego ze zniknięciem i śmiercią Eleanor może mieć legenda o duchu dziecka, które utonęło w tym samym miejscu przed wojną? Czy za legendą kryje się niewygodna prawda, którą po tylu latach ktoś nadal próbuje ukryć?

Premiera już 29 stycznia. Poniżej kilka rekomendacji Mglistego powietrza:

Znakomicie skonstruowany kryminał.

„Publishers Weekly”

Porywająca książka.

Val McDermid

Seria Cleeves z tomu na tom zyskuje na głębi.

„Kirkus Reviews”

Autorka ma niezwykły talent do kreowania nieoczywistych postaci.

„Booklist”
FRAGMENT DO CZYTANIA

O AUTORCE

Ann Cleeves dorastała na wsi, najpierw drzwi, w Herefordshire, później w North Devon. Za swoje kryminały zebrała szereg nagród, a w 2017 r. otrzymała Diamentowy Sztylet od Stowarzyszenia Pisarzy Literatury Kryminalnej, najwyższe tego typuwyróżnienie w Wielkiej Brytanii.

Do jej wiernych fanów zalicza się wielu autorów i autorek powieści, takich jak: Val McDermid, Peter James, Colin Dexter czy Peter Robinson. Jej książki zostały przetłumaczone na 20 języków i doczekały się kilku ekranizacji. „Serię Szetlandzką” na ekran przeniosła telewizja BBC, a latem 2018 serial Shetland okrzyknięto jednym z 10 najlepszych seriali kryminalnych wszech czasów.


MATERIAŁY WYDAWNICTWA