#

Milcząca żona

Karin Slaughter

Kolejna część trzymającej w napięciu serii thrillerów z udziałem agenta GBI Willa Trenta wkrótce w księgarniach!

Obserwuje.
Czeka.
Atakuje.
Która będzie następna?

PRAGNĄŁ TYLKO MIŁOŚCI...

Georgia, Atlanta. Kolejna młoda kobieta padła ofiarą bestialskiego mordu w parku narodowym na północy stanu. Czy to zbieg okoliczności, czy dzieło seryjnego zabójcy?

Policja prowadzi dochodzenie, lecz trop się urywa. Do momentu, gdy przypadkowa sprawa nie doprowadzi śledczego GBI Willa Trenta do więzienia stanowego i do osadzonego, który twierdzi, że rozpoznaje modus operandi. Atak na młodą kobietę wygląda identycznie jak ten, o który go oskarżono osiem lat wcześniej. Więzień zawsze podkreślał swoją niewinność, teraz zaś jest przekonany, że ma dowód. Zabójca wciąż znajduje się na wolności.

W miarę jak Will Trent bada okoliczności obu przestępstw, coraz wyraźniej dostrzega, że musi wrócić do starej sprawy, by znaleźć odpowiedź. Minęło prawie dziesięć lat – wspomnienia zdążyły ulecieć, świadkowie zapadli się pod ziemię, dowody zniknęły, a kłamstwa stały się prawdą. Will nie zdoła jednak wyjaśnić tej tajemnicy bez pomocy jedynej osoby, której nie chce w to wikłać: swojej dziewczyny, lekarki sądowej Sary Linton.

Kiedy przeszłość zderza się z teraźniejszością, Will uświadamia sobie, że może stracić wszystko, na czym mu zależy. Karin Slaughter jest światowej sławy bestsellerową autorką, cenioną za warsztat pisarski oraz wkład w walkę o prawa kobiet.

Prawa do jej powieści zakupiły wytwórnie filmowe i telewizyjne – platforma Netflix pracuje nad serialem na podstawie „Układanki”. Trwają także prace nad realizacją cyklu o Grant County i serii z detektywem Willem Trentem na potrzeby telewizji.„Zanurzcie się w świecie Karin Slaughter. Uprzedzam, że stamtąd nie ma już powrotu.”
LISA GARDNER

„Wszystkie książki Slaughter (...) są zaskakujące i przekonująco wiarygodne, ale to jej nadzwyczajny dar opowiadania i charakterystyki postaci wyróżnia ją spośród innych autorów thrillerów.”
WASHINGTON POST

„We wrażliwości na szczegół i prawdę Slaughter nie ma sobie równych.”
GILLIAN FLYNN

„Tworzone przez nią postacie, fabuła i tempo opowieści czynią z niej wyjątkową pisarkę”.
MICHAEL CONNELLY

„Nieustraszona. Jedna z najbardziej śmiałych i wyrazistych współczesnych twórców powieści sensacyjnych.”
TESS GERRITSEN

„Jeśli kochacie pełne tajemnic thrillery, to pokochacie Karin Slaughter.”
THESKIMM


FRAGMENT DO CZYTANIA

NASZA RECENZJAO AUTORCE

Fot. Alison Rosa

Karin Slaughter jest jedną z najpoczytniejszych i najbardziej uznanych autorek kryminałów i thrillerów. Jej książki, opublikowane dotąd w stu dwudziestu krajach, osiągnęły w sumie nakład ponad trzydziestu pięciu milionów egzemplarzy. Karin Slaughter ma na koncie dwadzieścia tytułów, wśród nich znajduje się cykl, którego akcja rozgrywa się w Grant County, seria z detektywem Willem Trentem, Miasto Glin nominowane do nagrody im. Edgara Allana Poe, a także powieści z listy bestsellerów „Sunday Timesa”: Moje śliczne, Dobra córka, Układanka. Jest pomysłodawczynią i założycielką Save the Libraries, organizacji non-profit, której celem jest wspieranie bibliotek oraz ich cyfryzacji. Urodzona w Georgii, Karin Slaughter mieszka w Atlancie.

Pisarka, która niczego się nie boi. Jedna z najznakomitszych autorek thrillerów.
Tess Gerritsen


MATERIAŁY WYDAWNICTWA