#

Pajęcza sieć

PAJĘCZA SIEĆ, niezwykły thriller autora światowego bestsellera Umysł zabójcy. Mike Omer, kilka lat temu zadebiutował na polskim rynku wydawniczym, thrillerem Umysł zabójcy i podbił serca polskich czytelników. Rozpoczął tym samym serię, której główną bohaterką stała się profilerka FBI, Zoe Bentley. Miłośnicy thrillerów mogli towarzyszyć jej w kolejnych śledztwach opisanych w tomach W ciemnościach i Gęstsza od krwi. Do polskich księgarń wkrótce trafi pierwszy tom nowej serii – Tajemnice Glenmore Park, pt. Pajęcza sieć.

Na ulicach grasuje zabójca. Śledzi i atakuje na pozór przypadkowe młode kobiety, zawsze jednak je uprzedza. Jedną z jego ofiar jest dwudziestoletnia Kendele Byers, brutalnie zamordowana i pochowana w płytkim grobie. W przeszłości doświadczała przemocy, a zawodowo zaspokajała perwersyjne zachcianki klientów, więc lista podejrzanych z każdym dniem się wydłuża. Kiedy po czasie ginie kolejna młoda kobieta, śledczy Mitchell Lonnie zdaje sobie sprawę, że zabójstwa są ze sobą powiązane. Obie ofiary na kilka minut przed śmiercią dostały wskazówkę, w jaki sposób zginą.

Mitchell i jego wspólnik muszą dopaść seryjnego, psychopatycznego mordercę, nim zginą kolejne niewinne kobiety. Ale kiedy w śledztwo angażuje się siostra Mitchella, ten zaczyna się gubić.

Autor, który pokonał Stephena Kinga

Mike Omer w USA odniósł wielki sukces, jego Umysł zabójcy wyprzedził na liście bestsellerów książki Stephena Kinga. Tak, oto wspomina to osiągnięcie: Kiedy moja książka wskoczyła na pierwsze miejsce rankingu sprzedaży amerykańskiego Amazona… to było niesamowite uczucie. Ale nie da się go porównać do tego, co poczułem, kiedy książka trafiła do setek tysięcy czytelników na całym świecie. Miejsce na podium było miłym wyróżnieniem, jednak prawdziwym sukcesem okazała się droga samej książki. Te wszystkie tłumaczenia i wydania, mnóstwo czytelników. Wtedy poczułem prawdziwą ekscytację, bo to nie było tylko wyróżnienie, to było prawdziwe osiągnięcie.


fragment do czytania

MIKE OMER był dziennikarzem, producentem gier i prezesem Loadingames, jednak obecnie pracuje nad kolejnym thrillerem. Omer uwielbia pisać o dwóch rzeczach: prawdziwych ludziach mogących być sprawcami albo ofiarami zbrodni – i o tym, co go bawi. Z pasją łączy te dwie miłości, tworząc trzymające w napięciu kryminały, często dość makabryczne. Poślubił kobietę, która pilnie dba, by realizował swoje marzenia, i jest ojcem anioła, skrzata oraz chochlika. Ma dwa żarłoczne ogary, które groźnie machają ogonami na widok każdego, kto odważy się zbliżyć do jego domu.