#

Piąte przykazanie

Hanna Greń

Kto za grzech nie żałuje, może go powtórzyć.

Pewnego dnia w agencji Dionizy Remańskiej pojawia się Maria Pisarek. Zrozpaczona kobieta twierdzi, że jej syn, Paweł, który zdaniem policji zaginął, został tak naprawdę zamordowany. Podejrzewa prawie wszystkich mieszkańców miejscowości Osiny, którzy rzekomo szykanowali jej dziecko, a w końcu doprowadzili do śmierci chłopaka.

Z czasem wychodzi na jaw, że Paweł Pisarek, młody i zdolny informatyk, szantażował wiele osób, jednak z powodu braku dowodów śledztwo zostaje zawieszone. Równolegle prowadzona jest sprawa bestialsko skatowanego proboszcza.

Czy zniknięcie Pawła może mieć coś wspólnego z morderstwem proboszcza, w którego komputerze chłopak znalazł dowody na to, że ksiądz wykorzystywał seksualnie nieletnich? Dioniza wie, że poszukiwanie mordercy przyniesie więcej pytań niż odpowiedzi.

Kolejny tom bestsellerowej serii autorstwa Hanny Greń!


„Z przyjemnością wróciłam do świata Dionizy Remańskiej, do tych mrocznych klimatów i dziwnych ludzi zagubionych pośród gór, lasów i wiosek. Oraz do ich sekretów, z których rodzi się zbrodnia”.

ANNA KLEJZEROWICZ


„Hanna Greń po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzynią klimatycznych kryminałów obyczajowych. Niech nie zwiedzie was senny, sielski klimat małego miasteczka – tu króluje zło!”

MAŁGORZATA TINC, LADYMARGOT.PL


FRAGMENT DO CZYTANIA


O AUTORCE

Fot. copyright Ogniskova


Hanna Greń - urodzona w Wiśle, obecnie mieszkanka Bielska-Białej. Z wykształcenia ekonomistka, do 2014 roku właścicielka biura rachunkowego, niedługo później wydała swoją pierwszą powieść.

Pasjonuje się kryminalistyką, a jej mąż – emerytowany policjant – jest pierwszym recenzentem jej książek. W wolnych chwilach uwielbia spacerować po lesie, najbardziej jesienią, a także haftować i czytać.

Autorka m.in. serii kryminalnej z Dionizą Remańską („Wioska kłamców”, „Więzy krwi”, „Piąte przykazanie”).


MATERIAŁY WYDAWNICTWA