#

Pielęgniarka

J.A. Corrigan

​Doskonale skonstruowany thriller psychologiczny, w którym środowisko medyczne jest tłem do zarysowania skomplikowanej intrygi, pełnej kłamstw, zawiedzionych nadziei i miłości.

Rose Marlowe jest sumienną pielęgniarką, kochającą żoną, a zarazem bezlitosną morderczynią.

Mimo że sama przyznała się do zbrodni, jednak trudno jest uwierzyć, by tak krucha i piękna kobieta była zdolna do zabicia z zimną krwią bezbronnego pacjenta.

Theo Hazel, były dziennikarz z ambicjami pisarskimi, wyczuwa, że historia życia Rose skrywa wiele mrocznych tajemnic. Pragnie odwiedzić ją w więzieniu, by wysłuchać jej opowieści historii i przelać ją na papier. Podczas regularnych spotkań Theo odkrywa, że Rose i jej ofiarę łączyła skomplikowana sieć zależności. Chcąc zbadać kulisy sprawy, spotyka się nawet z rodziną zabitego mężczyzny i z matką Rose.

Z każdą kolejną wizytą, z kolejną odbytą rozmową Theo poznaje więcej szczegółów z przeszłości Rose – i krok po kroku utwierdza się w przekonaniu o jej niewinności.

Poznając historię z perspektywy obojga bohaterów co chwilę sami dajemy się zwieść.

Kim naprawdę jest Rose? Niewinną kobietą, którą Theo próbuje uratować, czy wyrachowaną morderczynią, zastawiającą na niego sidła?


Rekomendacje:

Powieść J.A. Corrigan wciąga od pierwszej strony. Razem z pisarzem Theo, wędrowałam po wspomnieniach osadzonej w więzieniu pielęgniarki, po kolei odkrywając elementy wstrząsającej układanki. Długo nie wiedziałam, kto w tej historii jest ofiarą, a kto katem. Doskonały, niespieszny thriller.

Katarzyna Berenika Miszczuk, autorka m.in. serii W lekarskim fartuchu